sanalbasin.com üyesidir

Hırçın Dalgalar

Bir tarafta son iki maçta gol yemeden 6 puan almış Trabzonspor, diğer tarafta yoğun maç trafiği, sakatlıklar ve covid vakalarıyla boğuşan Sivasspor karşı karşıya geldi. Her iki taraf da eksiklerinin el verdiği ölçüde 11 oluşturmaya gayret ederek sahaya çıktı. Durumlar böyleyken kısır bir maç olması muhtemeldi. Her iki taraf da topu kullanırken üretkenlik konusunda büyük sıkıntılar çekti. Bu tür ortamlarda bireysel hata, bireysel beceri veya duran toplar ana silahlardır. Nitekim ilk yarının sonunda da Ekuban’ın bireysel çabası, Abdülkadir Ömür işbirliği ile birleşince Trabzonspor’un golü geldi ve ilk yarı 1-0 tamamlandı.

İkinci yarının ise neredeyse tamamı kör dövüşüne sahne oldu. İki taraf da sahadaki sıkıntıyı görüyor fakat kimisi eksiklerden, kimisi de yetersizlikten hamle yapamıyordu. Bu kör dövüşünde sahneye Gradel çıktı ve Serkan’ı tek pozisyonda Nwakaeme vari hareketlerle 3 defa geçerek Sivasspor’un eşitliği bulmasına katkı sağladı. Nwakaeme demişken, bu maç sahada bir Bilal vardı ki, Nwakaeme’nin olmayışına “Zaten formsuzdu, sezona iyi başlamadı” gibi ifadeler kullanan taraftarlara daha üzerinden 24 saat geçmeden “Nwakaeme bir an önce dönsün de Bilal izlemeyelim Allahım” diye dua ettirecek hale getirdi. Bilal’in fırsatı bu kadar kötü değerlendirmesi, Afobe’nin bir türlü istenen düzeye gelememesi, orta sahadaki uyumsuzluk ve kenar yönetiminin elinin zayıf olması Trabzonspor’a yine pahalıya mal oldu.

Geçen sezonun en çok gol atan takımı olan, şampiyonluk yarışı veren ve kupayı kazanan Trabzonspor’u, dört ayda eli kolu bağlı hale getiren ve durumlar böyleyken gündemi başka konular ile meşgul eden Başkan ve suskun kurmaylar, umuyorum hocanın üstünde oluşması muhtemel baskıyı göğüslemek için de bir adım atma ferasetini gösterirler.

Her puan kaybı elbette en son sana mal edilecek fakat kendi ağzınla söylemedin mi Abdullah Avcı; bu deniz dingin değil dalgalı diye? Haliyle dalgalı denizin de derdi büyük olacak tabii. Daha hızlı yol almak için daha kolay yollara başvurmalı, en azından transfer dönemine kadar sonuca daha çabuk gitmeyi dert etmelisin hocam. Yani senin söyleminle daha ‘Pragmatik’ davran hocam, başka türlü bu denizin dalgası zor aşılır.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.