sanalbasin.com üyesidir

Hep Destek Tam Destek

      O kadar zor süreçlerden geçiyoruz ki birlik beraberlik sağlamamız gereken yerde azınlık bir güruh tarafından algı operasyonları yapılarak toplum huzurunu bozan hadiseler meydana geldi. Yeni Malatyaspor -Trabzonspor maçının ertelenmesi çoğu kesim tarafından kabul görse de azınlık bir güruh tarafından provakatif eylemler için araç haline gelerek böyle bir olay üzerinden kendilerine pay çıkarma gafletine düşecek kadar kataktersizleştiler.

     Yeni Malatyaspor başkanı Adil Gevrek’in toplumu yanıltan gerçek dışı açıklamaları azınlık olan bu güruhun ekmeğine yağ sürmüştür. İlk açıklamaları ile son açıklamaları arasındaki tezatlıklar ise konu hakkında yapılmaya çalışılan algının figüranı olduğunu göstermiştir. Adil Gevrek’in Ali Koç ile olan maddi manevi bağı ise tüm kamuoyonun malumu, bu bağ bile bazı şeyleri alenen açıklıyor.  Adil Gevrek’e “Trabzonspor’un yabancı oyuncuları Malatya şehrine gelmek istemediğini” söylediğini iddia ettiği TFF yönetim kurulu üyesi Hasan Akıncıoğlu’nun, ailesi ile beraber sıkı Fenerbahçe aşığı ortaya çıktı. İşin ilginç yanı Yeni Malatyaspor kulübü resmi siteden yaptığı açıklamada Trabzonspor maçının oynanmasını istediğini her ne kadar söylese de Alanyaspor ile oynayacakları maçı kendi tesislerinde değil de deprem felaketinden dolayı Antalya’da hazırlanacak olması riyakarlıklarını ortaya koymuştur. Tüm bunları toplu bir şekilde düşündüğümüzde Trabzonspor kulübünün ve taraftarlarının içine çekilmeye çalışıldığı kaosun ne derece önemli olduğunu görmekteyiz.

     Yeni Malatyaspor maçının ertelenmesi Trabzonspor için dezavantaj teşkil etmekte. Çünkü;

  • Yeni Malatyaspor şu an dağınık halde,
  • Hoca değişikliğine gittiler toparlanmaları kolay olmaz
  • En iyi oyuncuları Jahovic Antalyaspor’a gitti,
  • Orta saha ikilileri Robin Yalçın ve Acquah Trabzonspor maçı öncesi cezalı,
  • Depremden dolayı taraftar futbol düşünecek halde değil,
  • Nwakaeme harici Trabzonspor tam kadro,
  • Erteleme kararıyla Nwakaeme Fenerbehçe maçında cezalı duruma düştü,
  • Trabzonspor Yeni Malatyaspor maçını aldığı takdirde sıralamada Fenerbahçe’nin üzerine çıkarak Fenerbahçe maçı öncesi avantajlı duruma gelecekti,

     Bu hususları düşündüğümüzde maçın ertelenmesi Trabzonspor’un nasıl işine geliyor?

     Hayır, bu algı güruhları maçın oynanması ve Trabzonspor’un maçtan galibiyet alsa bu sefer de “Trabzonspor, Yeni Malatyaspor’un içinde bulunduğu durumdan faydalanarak galibiyet almıştır, bu maç neden ertelenmedi?” diyerek bu sefer algıyı bu yönde oluşturup TFF’yi suçlayacaklarından adım kadar eminim!!!

     Gerek Trabzonspor resmi hesabının ve başkanımız Ahmet Ağaoğlu’nun açıklamaları gerekse Aspor’da Erman Toroğlu’nun açıklamaları gerekse de Fenerbahçe’nin “paralı sosyal medya hesaplarının”  algılarına bakıldığında Trabzonspor’un içine çekilmeye çalışıldığı kaosun farkında olalım.

     Büyük Trabzonspor’un Büyük Taraftarı… biliyorsunuz ki olası kaoslar bizim işimize gelmemiş her zaman rakiplerin işine gelmiştir. Ne zaman ki itidalli olup yapılan provakasyonlara gelmediğimizde bizi kimse yenememiştir. Bizi sahamızda normal oyunla yenemeyeceklerini çok iyi biliyorlar, onun içindir ki algı yapıp provaksona sebebiyet vererek maçtan önce/sonra ortamı germek adına her yola girişmişlerdir.  Bu algı operasyonlarına imkan vermeyelim. Maçta yenilsek bile 90 dakika takımımıza sahip çıkalım. Kaoslara izin vermeyelim. Unutulmamalıdır ki bu maçta çıkacak en ufak kaos hem maçı kaybetmemize hem de alınacak ekstra cezalarla lige havlu atmamıza sebebiyet verecektir. Karaktersizlerin ve de insanlıktan nasibini almamış kişilerin galeyanına gelmeyeleim, hep destek tam destek ile hareket edelim, Lütfen!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
bahar_61967
bahar_61967 - 11 ay Önce

Ortalığı karıştırmak isteyenler belli...
Taraftarımız da olayın farkında, bu sefer de istediklerini alamayacaklar.

banner162