sanalbasin.com üyesidir

Yomra Belediye Başkan Mustafa Bıyık'a Silahlı Saldırı

Trabzon Yomra Belediye Başkanı İYİ Partili Mustafa Bıyık belediye binası önünde silahlı saldırıya uğradı. Saldırıdan yara almadan kurtulan Başkan Bıyık, 'Kendimize göre şüphelerimiz var, emniyetle paylaşacağız' dedi.

Yomra Belediye Başkan Mustafa Bıyık'a Silahlı Saldırı

Trabzon'un Yomra ilçesi Belediye Başkanı İYİ Partili Mustafa Bıyık saat 08.30 sıralarında mesaiye başlamak üzere makam aracıyla Yomra Belediye binasına geldi. Bu sırada yolun karşısında duran ve üzerinde siyah kapüşon bulunan 17-18 yaşlarında bir genç, silahla Başkan Bıyık'ın bulunduğu yere doğru 5 el ateş etti.

4 kurşun belediyenin camlarına bir kurşun ise yakındaki banka ATM'sine isabet etti. Başkan Mustafa Bıyık'ın yara almadığı saldırı sonrası saldırgan yaya olarak koşarak bölgeden uzaklaştı.

'Kendimize göre şüphelerimiz var'

Yomra Belediye Başkanı Bıyık saldırı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Belediye önünde aracından inerken telefonla görüşme yaptığını dile getiren Bıyık, "Çok da konunun farkına varmadım. Sadece silah sesi ile karşımdaki camın patladığına şahit oldum. Geriye döndüğüm sırada fail kaçıyordu. Konuyla ilgili çok farklı bir bilgi sahibi değilim. Biz de bekliyoruz" ifadesini kullandı.

Bıyık, bir gazetecinin herhangi bir tehdit alıp almadığına ilişkin sorusu üzerine, "Bariz bir durum var ama kendimize göre şüphelerimiz var. Şu anda emniyetle paylaşacağız inşallah" dedi.

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER