sanalbasin.com üyesidir

YKS Sınavı için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Seslendi! “Gençler Haklı, Yekta Saraç Suçlu”

Yüksek Öğretim Sınavı'nın (YKS) koronavirüsten dolayı önce temmuz ayına daha sonra tekrar haziran ayına geçilmesi konusunda YÖK başkanı Yekta Saraç'a yüklendi.

YKS Sınavı için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Seslendi! “Gençler Haklı, Yekta Saraç Suçlu”

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, tarihi öne çekilen Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) sorumlusu olarak Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç’ı işaret ederek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi. Cemal Enginyurt, YKS sınavına girecek olan öğrencilere sosyal medya hesabından destek oldu.

Korona virüsü salgını sürecinde daha önce 25-26 Temmuz’da yapılacağı duyurulan YKS’nin 27- 28 Haziran’a çekilmesi kararı alınmıştı. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan Enginyurt şu ifadeleri kullandı.

“YKS 2020 sınav tarihinin sorumlusu YÖK BAŞKANI @yekta_sarac dır. Şubat ayında sınav tarihi açıklar ve gençleri buna şartlandırırsan, sonuç böyle karışıklık yaratır. Sayın Cumhurbaşkanım @RTErdogan bu YÖK BAŞKANI sizi boşa düşürdü. Gençler haklı, Yekta Saraç suçlu. #SınavTemmuzSonu” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2020, 11:45

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER