sanalbasin.com üyesidir

YKS 2021’de Son Durum: Tercih Tarihi Uzatıldı!

YKS 2021’de Son Durum: Tercih Tarihi Uzatıldı!

Erdoğan'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre, sel ve yangın felaketleri nedeniyle Yükseköğretim Kurumları Sınavı tercih tarihleri uzatıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, YKS tercih tarihlerini uzatma kararı aldıklarını açıkladı. Bu kapsamda yangın ve sel felaketleri nedeniyle, daha önce 5-13 Ağustos olarak belirlenen YKS 2021 tercih tarihleri 20 Ağustos'a kadar uzatıldı.

20 AĞUSTOS'A KADAR TERCİH YAPABİLECEKLER
Üniversiteye geçiş döneminde tercih yapacak adayların, tercihlerini 20 Ağustos’a kadar gerçekleştirebileceğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabında şu ifadeleri kaydetti: 
“Ülkemizde meydana gelen yangın ve sel felaketleri sebebiyle, 5-13 Ağustos olarak belirlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 2021 tercih tarihlerini uzatma kararı aldık.” Kararı açıklayan Erdoğan, "Yapılan değişiklikle birlikte öğrenci kardeşlerimiz 5 Ağustos'tan 20 Ağustos saat 23:59'a kadar üniversite tercihlerini yapabilecek. Her bir kardeşime hayırlı bir tercih dönemi ve başarılı bir üniversite hayatı diliyorum." başarı dileyerek mesajını noktaladı.

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER