sanalbasin.com üyesidir

Yeni Yıl Gelmeden Pasaport Almak İsteyenlere Kötü Haber!

İstanbul'da pasaport almak isteyen vatandaşlar, randevu yoğunluğu nedeniyle işlem yaptıramıyor. Yoğunluğun yeni yılda yüzde 36 zamlanacak harçlardan etkilenmek istemeyen vatandaşlardan kaynaklandığı ileri sürülüyor.

Yeni Yıl Gelmeden Pasaport Almak İsteyenlere Kötü Haber!

İstanbul'da 39 ilçede nüfus ve vatandaşlık müdürlüklerinde randevu yoğunluğu yüzde 100'e ulaştı. Bu durum pasaport süresi dolan ve yurt dışına gitmesi gereken birçok kişinin mağdur olmasına neden oluyor.

YÜZDE 36'LIK ZAM GELEBİLİR

Yaşanan yoğunluk nedeniyle pasaport randevusu alamayanlar, ilçe nüfus idaresine gidince de "Randevusuz işlem yapılamıyor" cevabını alıyor. Yoğunluğun, yeni yılda pasaport harçlarına yapılabilecek yüzde 36'lık zamdan kaynaklandığı öne sürülüyor.

Yeni yıl gelmeden pasaport almak isteyenlere kötü haber! Randevu yoğunluğu yüzde 100'e ulaştı

Son anda bir indirime gidilmemesi halinde, yeni yılda 1 yıllık pasaport harcının 332 liradan 452 liraya, 3 yıllık pasaport harcının 770 liradan 1048 liraya, 4-10 yıllık pasaportun bedeli de 1008 TL'den 1478 liraya yükselecek. Bu nedenle de birçok kişinin yıl sonuna kadar zamsız pasaport edinmek istediği, bunun da randevularda doluluğu yüzde 100'e taşıdığı belirtiliyor.

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER