sanalbasin.com üyesidir

Vali Ustaoğlu'ndan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

Vali Ustaoğlu Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. Yıl Dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Ustaoğlu'ndan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti’nin adeta bir ‘ön sözü’ bir başlangıcı olan Çanakkale Zaferi, necip milletimizin tarih boyunca kazandığı sayısız başarı ve kahramanlıkların en önemlilerinden biridir. Şehitlerimizin ulvi kanlarıyla çizilen mazimizin en yüce şeref ve iftihar tablolarından birisi olan Çanakkale Zaferi, alınması gereken derslerle, sonraki nesillere adeta bir kılavuz gibi yol göstermektedir.

Tarihimizin dönüm noktalarından olan ve bağımsızlık savaşımızın temellerinin atıldığı Çanakkale zaferimizi kutlarken; vatan, millet, bayrak ve mukaddesat uğruna gözlerini kırpmadan can veren, fedakârlıkları hiçbir bedelle ödenmeyecek ecdadımızı, bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz.

Şehitlerimizin uğruna can verdikleri değerleri ve kıymetli emanetlerini ebediyete kadar yaşatmak bizlerin en kutsal görevidir.

Çanakkale Zaferi’mizin yıldönümünde manevi mirasımızın yılmaz bekçileri olduğumuzu, ezelden ebede bağımsızlığımız ve vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğruna her türlü fedakârlığı yapacağımızı bildirirken şüphesiz ki cennette peygamber efendimize ve şühedamıza komşu olabilmek evlatlarınız ve torunlarınız için en büyük nişan ve en büyük onurdur.

Tohumları şehit kanlarıyla serpilen ve bugün asırlık bir çınar haline gelen Türkiye Cumhuriyeti günden güne daha da büyüyerek güçlenirken bundan rahatsız olan çevrelerin içeriden ve dışarıdan huzurumuza, birlik ve beraberliğimize yönelik tehditleri ve hain saldırıları sürmektedir.

Ancak bütün dünya bilmelidir ki Türkiye Cumhuriyeti devleti ordusuyla, milletiyle, yaşlısıyla, genciyle, erkeğiyle, kadınıyla tek yürek halinde, her türlü yıkıcı ve bölücü faaliyeti püskürtecek imana, imkana, azim ve kararlılığa sahiptir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Çanakkale Zaferi’mizin 106. yıl dönümünü vesile kılarak bizlere bu mukaddes vatanı emanet bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bütün şehitlerimize Cenâb-ı Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyorum.”

Kürşat Emiroğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER