sanalbasin.com üyesidir

Trabzon’da Yaptığı 19 Mayıs Paylaşımıyla Büyük Tepki Çeken Doktor İstifa Etti!

Trabzon’un tek pandemi hastanesi Kaşüstü Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Onkoloji Uzmanı Dr. Ahmet Zengin, 19 Mayıs 1919 Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yaptığı sosyal medya paylaşımında hakaret içeren sözler söyledi.

Trabzon’da Yaptığı 19 Mayıs Paylaşımıyla Büyük Tepki Çeken Doktor İstifa Etti!

Trabzon’un tek pandemi hastanesi Kaşüstü Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Onkoloji Uzmanı Dr. Ahmet Zengin, 19 Mayıs 1919 Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yaptığı sosyal medya paylaşımında hakaret içeren sözler söyledi. Aynı zamanda Çaykara ve Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı olan Onkoloji Uzmanı Dr. Ahmet Zengin hakkında bu sözleri nedeniyle soruşturma açıldı. Bugün de Zengin, dernek başkanlığından istifa etti. Yerine genel kurul olana kadar Mustafa Yanmış başkanlık edeceği belirtiliyor.

Dernekten yapılan açıklama şu şekilde "Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Dr. Ahmet Yaşar Zengin tarafından 19 Mayıs bayramlarının kutlama şekillerine duyduğu tepki ile ilgili kendi şahsi sosyal hesabından bir paylaşım yapmıştır. Yönetim Kurulu olarak, paylaşımdaki kastı aşan ifadelere katılmadığımız gibi; Cumhuriyet kazanımları, 19 Mayıs ruhuna, Türk Milletinin milli birlik ve beraberliğine bağlılığından en ufak bir şüphemiz yoktur. Kendisi, yanlış anlaşılmasından dolayı kamuoyundan özür dileyip istifa dilekçesini Yönetim Kurulumuza sunmuştur. Yönetim Kurulumuzca da istifası değerlendirilerek kabul edilmiştir. Bizlere gönül veren üyelerimizin, destekçilerimizin, öğrencilerimizin, çalışanlarımızın emeklerini her ne pahasına olursa olsun koruyacağımızı ve siyasi çıkarlara alet etmeyeceğimizin bilinmesini; görsel, sanal ve yazılı basında ilçemiz insanlarına yönelik yapılan her türlü çirkin paylaşım ve sözleri asla kabul etmiyor ve şiddetle kınadığımızı bildiririz. Çaykara-Dernekpazarı Kültür Ve Dayanışma Derneği resmi facebook sayfası incelendiğinde de Atatürk ilke ve inkilaplarına, milli manevi değerlerimize bağlılığımız görülecektir." ifadelerine yer verildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER