sanalbasin.com üyesidir

‘Trabzon’da Koronavirüs Var’ Yalanına İşlem Başlatıldı!

‘Trabzon’da Koronavirüs Var’ Yalanına İşlem Başlatıldı!

‘Trabzon’da Koronavirüs Var’ Yalanına İşlem Başlatıldı!

Trabzon’da Koronavirüs vakalarında pozitif sonuç çıktığı yönünde sosyal medyada ve bazı internet sitelerinde haberler yapılmasının ardından işlem başlatılmak üzere harekete geçildi.

İl Sağlık Müdürlüğü’nün “Trabzon’da Pozitif vaka yok” açıklamasına rağmen ortaya atılan gerçek dışı haber ve paylaşımlara yönelik Trabzon Valiliği harekete geçti. Yapılan açıklamada gerçek dışı haber yayan bir internet hakkında da işlem başlatıldığı açıklandı. Bununla beraber sosyal medyada halka panik yayan gerçek dışı paylaşımlarda bulunanlar hakkında işlem başlatılacak.

Trabzon Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“İlimize yönelik yerel haberler yapan bir internet sitesinin 17.03.2020 tarihli bir yayınında yer alan ‘Trabzon’un ilk koronavirüs vakasının pozitif çıktığı’ şeklindeki gerçek dışı haberiyle ilgili olarak “Halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit” oluşturmaktan gerekli incelemeler yapılarak adli ve idari işlemlere başlanmıştır. Ayrıca benzer içerikleri asılsız bir şekilde sosyal medyadan paylaşarak halk arasında panik ve korku oluşturmaya yönelik paylaşım yapanlar hakkında da işlem yapılacaktır. Vatandaşlarımız tarafından resmî merciler haricindeki asılsız ve gerçek dışı paylaşımlara itibar edilmemesi hususu kamuoyuna önemle duyurulur.” İfadeleri kullanıldı.

DOĞU KARADENİZ HABER AJANSI

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER