sanalbasin.com üyesidir

Trabzon’da Koronavirüs Tedavisi Gören Kadın Sosyal Medyadan Yardım İstedi!

Trabzon'da Koronavirüs tedvisi gören bir kadın tedavi gördüğü hastanenin hijyeninden yakınarak sosyal medyadan yardım istedi.

Trabzon’da Koronavirüs Tedavisi Gören Kadın Sosyal Medyadan Yardım İstedi!

Trabzon’da koronavirüs tedavisi gören hastaların tedavi altına alındığı Kaşüstü Eğitim Araştırma Hastanesi’nde tedavi olduğunu ifade eden bir kadın hasta, hastanenin hijyen olmadığı söyleyerek sosyal medyadan yardım çağrısında bulundu.

Kaşüstü Eğitim Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören kadın sosyal medya üzerinden paylaştığı mesajda şu ifadeleri kullandı; “Maalesef koronavirüs pozitif tanısıyla Trabzon Kaşüstü Eğitim ve Araştırma’da yatmaktayım. Yakın tabir edebileceğim 5 kişi de pozitif yatıyor. Diğerleri de karantinaya alındı. Ailem Çanakkale’de yaşıyor. Bizi atar topar alıp getirdiler buraya. Dolayasıyla havlu, şampuan, diş macunu vb. ihtiyaçlarımızı karşılayamıyoruz. Ancak dışarıdan bir yakın temin edip güvenliğe bırakabilecekmiş girişe. Öncelikle banabi uygulamasına baktım, buraya çalışmıyor. Ben nasıl bunları temin edebilirim? Hesabına ücretini geçsem alıp, sevabına bırakabilecek birisi olur mu yakınlarda? 15 gün virüsü yensek hijyensizlikten ölürüz buralarda” ifadelerini kullanan kadın hasta, ardından gelen yorumlara şu şekilde cevap verdi; “Konuşsam saygısız diyecekler. Ben bu hastalığı sınav görevimi yerine getirirken il dışından gelen öğrenciden aldım ama hiç kimseye çemkirmedim. Lakin sağlık görevlileri, sanki yaşananın bire bir sorumlusu bizmişiz gibi tersliyor, bağırıyor, muhattap olmuyorlar. Psikolojik olarak çok sıkıntı yaşıyoruz. Onlarda belki canından bezmiştir ama böyle olmaz ki… Temiz olmamız gerek, yıkanmak için en azından çarşaf istedim, onu bile reddettiler” ifadelerini kullandı.

Konu ile ilgili Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi yetkilileri tarafından herhangi bir açıklama yapılmazken, hijyenin en üstü düzeyde olması gereken hastanede neden koronavirüs hastalarının bu derece kötü koşullarda tedavi edildikleri sosyal medyada tepkiye neden oldu.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2020, 17:19

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER