sanalbasin.com üyesidir

Trabzon'da Dolmuş Sahiplerine Kötü Haber!

Trabzon Büyükşehir Belediyesi yeni dolmuş sisteminde ilave koltuklar için alınacak ek ücreti açıkladı.

Trabzon'da Dolmuş Sahiplerine Kötü Haber!

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi 2020 Yılı Gelir Tarifesine bugün yaptığı toplantıda dikkat çekici bir ilave yaptı. Plan ve Bütçe Komisyonundan, meclisin gündemine gelen maddeye göre 2020 Yılı Gelir Tarifesinin 50. maddesine, Trabzon’da ticari olarak faaliyette bulunan D, T, S, M ve harf grubu ticari taksi ve dolmuşların koltuk kapasitesi arttırıldığında eklenecek her koltuk için ayrı ayrı ekstra ücret alınacak.

Buna göre Ortahisar İlçesi haricinde D Plakalı dolmuşların koltuk kapasitesi arttırıldığında arttırılan her koltuk için 10 bin TL, M plakalarda yine arttırılan her koltuk için 10 bin TL, S Plakalarda arttırılan her koltuk için 6 bin TL ve Harf Grubu Ticari Taksi ile Dolmuşlarda da arttırılan her koltuk için 6 bin TL Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından alınacak.

10 KİŞİLİKTEN, 12’YE ÇIKARSA 20 BİN TL EKSTRA ÜCRET ÖDENECEK

Konuyla ilgili meclis üyelerini bilgilendiren Plan ve Bütçe Komisyonundan Murat Üçüncü yaptığı açıklamada;

“D plakalarda Ortahisar İlçemizde dönüşüm düşünüldüğü için hariç tutunuldu. Bu uygulama her kişi başı için talep edilen uygulamadır. 10 kişilik minibüslerde, 12 kişilik talep etmek istiyorsa kişi başı 10 bin TL, 5 kişilik taksilerden, 7 kişilik taksiye geçmek istiyorsa kişi başı için 6 bin TL. Bir defaya mahsustur. Komisyonda görüşmeye aldığımızda Büyükşehir olan başka illerin tarifesine ve Trabzon konjonktürüne bakılarak komisyon tarafından belirlenmiş bir rakamdır” ifadelerini kullandı.

DOĞU KARADENİZ HABER AJANSI

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER