sanalbasin.com üyesidir

Tesla Yasaklara Uymayarak Üretime Başlayacağını Açıkladı!

Tesla, fabrikasının içerisinde bulunduğu Alameda ilçesinin 'evde kal' emrine uymayacak ve üretime başlayacak.

Tesla Yasaklara Uymayarak Üretime Başlayacağını Açıkladı!

Otomatik pilot özelliğiyle etrafındaki nesneleri tanımlayarak kendi kendisini sürebilen akıllı arabalar üretmesiyle tanınan Tesla, dünyamızın geneline yayılarak pandemi hâline gelen koronavirüs sebebiyle ağır bir darbe almış ve fabrikalarındaki üretimlerde durdurmaya gitmişti.

Şirketin CEO koltuğunda oturan isim Elon Musk, bugün yaptığı açıklamada, Alameda ilçesinin 'evde kal' emrine karşı gelerek Fremont, California'da bulunan Tesla fabrikasının açılıp yeniden üretime başladığını duyurdu.

ELON MUSK: BENİ TUTUKLAYIN!

Sosyal medya hesabından 11 Mayıs (dün) tarihinde yaptığı paylaşımda Türkiye saati ile 23.36'da yaptığı paylaşımda Elon Musk: "Tesla bugün Alameda kurallarına karşı gelerek göre üretime yeniden başlıyor. Üretim hattında ben de herkesle beraber olacağım. Birisi tutuklanacak ise bu kişinin sadece ben olmasını istiyorum." ifadelerini kullandı.

Alameda İlçesi Şerif Departmanı Kamu Bilgilendirme Memuru Çavuş Ray Kelly, yetki sahibi olan Fremont otoritesinin ve Fremont Emniyet Müdürlüğü yetkililerinin Tesla ile görüşmelere devam ettiğini bildirdi. Tesla ve Elon Musk ise konu hakkında yöneltilen sorulara yanıt vermedi.

TESLA DAVA AÇTI

Cumartesi günü Alameda ilçesine fabrikanın yeniden üretime başlamasını engelleyen emri geçersiz kılmak üzere dava açan Tesla, otorite yetkililerinin başına buyruk kararlar aldığını belirtti. Bunun ardından Tesla, çalışanlarını üretime geçirdiği sırada onları korumak ve koronavirüsün yayılmasını engelleyebilmek için nasıl bir yol izleneceğini içeren 37 sayfalık 'İşe Dönüş' dokümanını da kamuoyuna sundu.

CALİFORNİA VALİSİNDAN AÇIKLAMA

California Valisi Gavin Newsom'ın üreticilerin operasyonlarına devam etmesinin önünü açmasının ardından Tesla, Cuma günü için fabrika çalışanlarının %30'unun 'yeniden açılma planı' kapsamında işe başlamasını ön gördüğünü duyurdu. Ne var ki, üretimi yasaklayan emir kaldırılmadı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner164

banner158

banner162

banner163

banner159

banner161