sanalbasin.com üyesidir

TEKNOFEST’te Nefes Kesen “Milli Kanatlar” Şovu

TEKNOFEST’te Nefes Kesen “Milli Kanatlar” Şovu

TEKNOFEST'in beşinci gününde "Milli Kanatlar" uçuş gösterisi nefesleri kesti. Yerli üretim hava araçların damga vurduğu şovda GÖKBEY, ATAK helikopterleri, eğitim ve hafif taarruz uçağı Hürkuş, Bayraktar TB2, AKINCI TİHA, AKSUNGUR ve F-16 kullanıldı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nin beşinci gününde yerli ve milli imkânlarla üretilen hava araçlarının yaptığı "Milli Kanatlar" uçuş gösterisi nefesleri kesti.
YERLİ ARAÇLAR BÜYÜLEDİ
Bu yıl dördüncüsü düzenlenen TEKNOFEST'deki katılımcıların heyecanla izlediği gösteride TUSAŞ tarafından üretilen genel maksat helikopteri GÖKBEY, ATAK helikopterleri, eğitim ve hafif taarruz uçağı Hürkuş, Bayraktar TB2, AKINCI TİHA, AKSUNGUR ve F-16 kullanıldı. Yaklaşık 40 dakika süren gösteriyle birlikte Solotürk ve Türk Yıldızları'nın şovu da beğeniyle takip edildi.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE AZİZ SANCAR DA GÖSTERİYİ İZLEDİ
TEKNOFEST'in beşinci gününde etkinliği katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan da yaptığı konuşmanın ardından "Milli Kanatlar" gösterisini izlemek üzere tribünlere geçti. Erdoğan, Nobel ödüllü Türk Bilim adamı Aziz Sancar ve öğrencilerle birlikte yerli ve milli teknoloji ile yapılan insansız hava araçları, uçaklar ve helikopterlerin gökyüzünde gerçekleştirdiği şovu ilgiyle izledi.

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER