sanalbasin.com üyesidir

Tanju Özcan, Geri Adım Atmıyor: Nasıl Entegre Edeceksiniz?

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, göçmenlerle ilgili ifadelerinde geri adım atmadı. Özcan, "Bizim 'yavrum, çocuğum' diye sevdiğimiz 9-10 yaşındaki kız çocuklarına bunlar 'karısı olabilecek' gözüyle bakıyor. Siz bunları, bu topluma nasıl entegre edeceksiniz? Hiç bunları düşünmediniz mi?" dedi.

Tanju Özcan, Geri Adım Atmıyor: Nasıl Entegre Edeceksiniz?

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Nokta TV'de katıldığı programda "Suriyeliler bizden yaklaşık 30 yıl gerideydi. Iraklılar da öyle. Ama Afganlar 100 yıl geride" dedi. Bu kişilerin sosyal entegrasyonunun sağlanmasının mümkün olmadığını iddia eden Özcan, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"İnsanlara garip geliyor, 15 yaşındaki kız çocuğunu istismarda bulundu bir Afgan. Kardeşim, o onun farkında değil. Afganistan'da çünkü 9 yaşındaki kız çocuğuyla evlendiriliyor bunlar. 10 yaşında, 12 yaşında... Bizim 'yavrum, çocuğum' diye sevdiğimiz 9-10 yaşındaki kız çocuklarına bunlar 'karısı olabilecek' gözüyle bakıyor. Siz bunları, bu topluma nasıl entegre edeceksiniz? Hiç bunları düşünmediniz mi?"

'Savaşmış da savaşmış' 

"Adam sadece burkalı kadın görmüş. Şimdi yüzü açık bir kadın görünce bile ona tuhaf geliyor. Bu sosyal entegrasyonu sağlayabilmek mümkün değil. Adamlar savaşmaktan başka bir şey yapmamışlar 7 yaşından itibaren. Komşu köyle savaşmış, komşu kabileyle savaşmış, komşu kavimle savaşmış. Savaşmış da savaşmış."

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2021, 23:20

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER