sanalbasin.com üyesidir

Şentop: Bunu Açıklayacak Kişi Ben Değilim

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Mafyadan para alan siyasetçiyi açıkla" çağrısına, TBMM Başkanı Şentop'tan yanıt geldi. Şentop, "Ben de açıklanması taraftarıyım ama bunu açıklayacak kişi ben değilim." ifadelerini kullandı.

Şentop: Bunu Açıklayacak Kişi Ben Değilim

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Mafyadan para alan siyasetçiyi açıkla" çağrısına yanıt verdi. Şentop bu ismi bilmediğini belirtip "Ben de açıklanması taraftarıyım ama bunu açıklayacak kişi ben değilim." ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun suç örgütü lideri Sedat Peker'in bir siyasetçiye her ay 10 bin dolar gönderdiği şeklindeki açıklamasıyla ilgili tartışmalar devam ederken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında bu konuya değinerek TBMM Başkanı Mustafa Şentop'u da eleştirmişti.

Kılıçdaroğlu, topu Şentop'a atmıştı

Kılıçdaroğlu, Şentop'un bu ismi açıklamasını isteyerek "Ayda 10 bin dolar rüşvete bağlanan siyasetçi kim? Şentop bu konuyu açıklamak zorundadır. Eğer Şentop konuşmuyorsa acaba 10 bin dolar benzeri bir olay her ay ona da mı veriliyor? Şentop sessiz kalamaz." ifadelerini kullanmıştı.

'Haysiyetsizce ve ahlaksızca bir iftiranın sahibi olarak görüyorum'

Bugüne bir basın toplantısı düzenleyen TBMM Başkanı Mustafa Şentop, konunun muhatabı olmadığını ve söz konusu ismin kim olduğunu bilmediğini söyledi. Şentop, "Bana karşı iftirasına reaksiyon gösterdim. Ağır iftiralarına karşı kendisine cevap verdim. Haysiyet ve ahlaksızca bir iftiranın sahibi olarak kendisini görüyorum, buna da cevap vermesini istiyorum. Ben de açıklanması taraftarıyım ama bunu açıklayacak kişi ben değilim"dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2021, 23:44

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER