sanalbasin.com üyesidir

Sel Felaketi Sonrası Kayıp Bilgileri Geliyor

Bakan Süleyman Soylu’nun başkanlığında Giresun AFAD İl Müdürlüğü'nde, yaşanan sel felaketi sonrası Hasar Tespit ve Koordinasyon Toplantısı gerçekleştiriliyor.

Sel Felaketi Sonrası Kayıp Bilgileri Geliyor

Bakan Süleyman Soylu’nun başkanlığında Giresun AFAD İl Müdürlüğü'nde, yaşanan sel felaketi sonrası Hasar Tespit ve Koordinasyon Toplantısı gerçekleştiriliyor. İç İşleri Bakanı Soylu: “Dereli'de düğün salonunda 20 vatandaşımızı kurtarma çalışmaları devam etmektedir. Toplam 12 kişi kayıp ihbarımız ve kayıp bilgimiz şu anda söz konusu. Bir vefat bilgisi veremiyorum, öyle bir bilgimiz yok ama kayıp bilgimiz var."

Giresun Valisi Enver Ünlü: "Bir vatandaşımız kayıp. Taşkın sebebiyle Espiye'de bir vefatımız var. Bir de üzerine duvar devrilen yaşlı teyzemiz yaralı"

İfadeleri kullanıldı AFAD felaketin ilk dakikalarından itibaren müdahale halinde. Giresun’un yanı sıra çevre illerden de personel ve araçlar destek amacıyla bölgeye sevk edilmiş durumda. Can ve mal kayıplarının önüne geçilmesi için her türden önlem alınmakta. Devlet yetkililerinden de ilk dakikalardan itibaren taziye mesajları atılıyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2020, 05:47

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER