sanalbasin.com üyesidir

Saray, Atatürk'ü Yine Unuttu: Bu Da Mı Tesadüf?

30 Ağustos Zafer Bayramı yurdun dört bir yanında kutlayan halk bu zaferin mimarı olan Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü unutmadı. Ama AKP unuttu..

Saray, Atatürk'ü Yine Unuttu: Bu Da Mı Tesadüf?

Hemen her milli bayramda yayınladığı mesajlarda Mustafa Kemal Atatürk'ü yok saymayı adet haline getiren AKP, 30 Ağustos'ta da Türk Milleti'nin 'makus talihi'ni değiştiren Gazi Mustafa Kemal Paşa'yı unuttu.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya platformu Twitter üzerinden yayınladığı 30 Ağustos mesajında Atatürk'ün adını geçirmedi. Erdoğan'ın kullandığı görselde de Atatürk'ün kesildiği anlaşıldı.

İşte o paylaşım:

Görselin orijinali: 

e-b1yv-xsam89pl-1.jpg

Ayrıca, 30 Ağustos'ta Atatürk'ü anmayan Erdoğan'ın Anadolu Ajansı'nın Twitter paylaşımını Re-Tweet (yeniden paylaşım) yapmakla yetindi.

İşte Erdoğan'ın Re-Tweet'i:

anadolu-ajansi.png

Son iki haftada dördüncü

Geçtiğimiz hafta içerisinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Etiyopya Başbakanı Abiy Ahmed ortak düzenlediği basın toplantısında tercüme skandalı yaşanmış ve Ahmed'in Atatürk için söylediği övgü dolu sözler sansürlenmişti. Bir kaç gün önce ise AKP'li Çayırova Belediyesi, Mustafa Kemal Atatürk'ün posterini ters asmış ve AKP'nin atadığı Diyanet İşleri Başkanı'nın başında bulunduğu Atatürk'ün kurduğu Diyanet İşleri Başkanlığı, 30 Ağustos ile ilgili cuma hutbesinde Mustafa Kemal Atatürk'e yer vermemişti.

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER