sanalbasin.com üyesidir

Samsun’da Askeri Üsse Benzeyen Ev Görenleri Şaşkına Çevirdi!

Samsun 'da eski komandonun 800 metrekarelik bir arsaya yaptığı 3 milyon TL değerindeki askeri üsse benzeyen ev görenleri kendine hayran bıraktı.

Samsun’da Askeri Üsse Benzeyen Ev Görenleri Şaşkına Çevirdi!

800 METREKARELİK ARSAYA 3 MİLYON TL DEĞERİNDE EV

Samsun'un Atakum ilçesinde bir tepede kendisine kale şeklinde ev yapan 50 yaşındaki Emrullah Kaya, askerliğini komando olarak yaptı. Askerliğinin büyük bir bölümü dağlarda geçen Kaya, dağlardaki doğal ortamdan etkilenerek kendisine askeri üsse de benzeyen bir kale yaptı. 800 metre karelik bir arsa üzerine inşa edilen kalenin yapım 8 sene sürdü. Maliyeti ise yaklaşık 3 milyon TL.

"ÇOK UĞRAŞTIM"

Emrullah Kaya, "Askerliğimi komando olarak yapmıştım. Çocukken bir sempatim vardı. Bir yamacın başında bir kulübe yapmak istemiştim. Şu an yaptığım yer kale gibi oldu. Herkes kale diyor. Mükemmel oldu. Bu yerin yapımı 8 sene sürdü. Tam yamaçta olduğu için kartal yuvası gibi duruyor. Hep doğal olsun istedim. Ahşap ve taş kullanıldı. İnsanlar böyle yerlerde yaşadığını anlıyor. Yükseklerde nefes alıyor. Askerden arkadaşlarım, komutanlarım ziyarete geliyorlar. Bu yeri bu hale getirmek için çok uğraştım. Evin içerisinde şömine var. El emeği olan hediyelik eşyalar var. Kale gibi olmasının sebepleri arasında askerlikten gelen bir durum var. Askerlik çam diplerinde bir yaşam vardı. Bir başkaydı. Bazı insanlar şaka yapıyor. 'Tank ile burayı vursak hiçbir şey olmaz' diyorlar. Yaşamak için süper bir yer" dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER