sanalbasin.com üyesidir

Ömer Döngeloğlu Hayatını Kaybetti!

Ömer Döngeloğlu Hayatını Kaybetti!

Ömer Döngeloğlu Hayatını Kaybetti!

ÖMER DÖNGELOĞLU KİMDİR?

1968 doğumlu olan Ömer Döngeloğlu İlkokulu Zile Altunyurt İlkokulu’nda, orta eğitimini Zile İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Daha sonra Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Orta derecede Arapça ve İngilizce bilmektedir.,

1986–1996 yılları arasında memleketi Tokat'ta İmam-Hatiplik yaptı. Kamuda uzun yıllar çeşitli idari görevlerde çalıştı. İslam tarihi ve Siyer-i Nebi üzerine yıllarca araştırma, inceleme, okuma ve gezilerde bulundu.

Ömer Döngeloğlu evli ve beş çocuk babasıydı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN TAZİYE TELEFONU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ömer Döngeloğlu’nun vefatı dolayısıyla, oğlu Muhammed Döngeloğlu ile telefonda görüşerek taziyelerini iletti.

İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, merhum Ömer Döngeloğlu'na Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diledi.

KALIN'DAN MESAJ

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da Döngeloğlu için başsağlığı mesajı yayımladı.

Kalın, Twitter hesabından İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu'nun vefatı dolayısıyla paylaştığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Koronavirüse yenik düşerek hayatını kaybeden Ömer Döngeloğlu hocamıza Allah'tan rahmet, keder-dide ailesine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.

Koronavirüsten vefat eden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Paniğe ve rehavete kapılmadan tedbirleri uygulayalım."

"MEKANI CENNET OLSUN"

Acı haberi ilk olarak Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu resmi sosyal medya hesabından verdi. Kartoğlu, "İnnâ lillah ve innâ ileyhi râciûn... Bir süredir koronavirüs tedavisi gören İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu hocamız Başakşehir'de tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Muhterem hocamıza Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun..." ifadelerini kullandı.

BAKAN GÜL'DEN TAZİYE

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Twitter'dan paylaştığı mesajda, "İnna lillahi ve inna ileyhi raciûn. Ömer Döngeloğlu Hoca, tedavi gördüğü hastanede rahmet-i Rahman'a kavuşmuş. İyi bilirdik, iyilerden bilirdik. Mekanı cennet olsun." ifadelerine yer verdi.

TBMM MECLİS BAŞKANI ŞENTOP’TAN TAZİYE MESAJI

Koronavirüs tedavisi gören değerli hocamız Ömer Döngeloğlu’nun vefat haberini aldım; çok üzgünüz. Geniş bir kitle üzerinde çok büyük emeği olan Hocamıza Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI PROF. DR. ALİ ERBAŞ’TAN TAZİYE

Bir süredir Kovid-19 tedavisi gören Diyanet vakfı gönüllüsü, İlahiyat fakültesinden öğrencim Ömer Döngeloğlu Hocamızın vefatını büyük bir teessürle öğrenmiş bulunmaktayım. Kıymetli hocamıza ve koronavirüsten vefat eden tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet; yakınlarına sabır diliyorum.

AK PARTİ GENEL BAŞKANVEKİLİ NUMAN KURTULMUŞ’TAN TAZİYE

Değerli dava adamı, inancı, iradesi ve adanmışlığı ile örnek kardeşimiz, sırat-ı müstakim yolcusu Ömer Döngeloğlu Hakkın rahmetine kavuştu. İhlas ve gayreti ile hoş bir sada bırakarak aramızdan ayrıldı. Milletimizin başı sağolsun. Mekânı cennet olsun.

AK PARTİ GENEL BAŞKANVEKİLİ NURETTİN CANİKLİ’DEN TAZİYE MESAJI

Koronavirüs teşhisiyle hastanede tedavi gören İlahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu’nun vefatını teessürle öğrendim. Hocamıza Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine başsağlığı diliyorum. Ruhu şad, mekânı cennet olsun.

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA DEMİR’DEN TAZİYE MESAJI

Bir süredir koronavirüs teşhisiyle tedavi gördüğü hastanede vefat eden İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu hocamıza Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.

TESK GENEL BAŞKANI BENDEVİ PALANDÖKEN’DEN TAZİYE MESAJI

Korona virüs tedavisi gören İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu'nun hayatını kaybettiğini üzüntü ile öğrendim. Merhuma ve korona virüsle mücadelede hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum.

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU’DAN TAZİYE MESAJI

Bâkî kalan bu kubbede bir hoş sadâ imiş...

Bugün vefat eden İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu hocamıza Allah'tan rahmet, sevenlerine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.

ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK BAKANI MURAT KURUM’DAN TAZİYE MESAJI

Koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden değerli hocamız, kıymetli ilim adamı, ilahiyatçı-yazar Ömer Döngeloğlu’nun vefatından derin üzüntü duydum. Sayın Döngeloğlu’na Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun.

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MEHMET ÖZHASEKİ’DEN TAZİYE MESAJI

Ömrünü İslam’ı öğretmeye ve anlatmaya adamış ilahiyatçı, yazar Ömer Döngeloğlu Hocamıza Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet, kabri nur olsun. Corona salgınında hayatını kaybedenlere bir kere daha Allah’tan rahmet diliyorum.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2020, 15:53

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner164

banner158

banner162

banner163

banner159

banner161