sanalbasin.com üyesidir

MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım Dr. Ahmet Zengin Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, sosyal medya hesabında yayınlanan 19 Mayıs mesajı ile ilgili Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kaşüstü Kampüsünde görevli Dr. Ahmet Zengin hakkında suç duyurusunda bulundu.

MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım Dr. Ahmet Zengin Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

Trabzon Adliyesine giderek suç duyurusunda bulanan Tarım, Dr. Ahmet Zengin’in sosyal medya hesabında “Buna bayram diyen şerefsiz ve şahsiyetsiz din düşmanı zihniyeti kınıyorum” cümlesini kurma gafletinde bulunmuştur.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı günü kaleme alınan böyle bir yazı; “Hakaret”, “Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrim veya Aşağılama” suçlarına ayrı ayrı vücut vermiştir. Şüpheli, tüm toplumun duygu yoğunluğu yaşadığı bir milli bayramımızı maksatlı olarak toplum arasına nifak tohumları ekme gayreti içerisine girmiştir. Ayrıca 27.04.2020 tarihinde “Yızyıllık İhanet Çetesi İcraatları” başlıklı içerik paylaşıp Mustafa Kemal Atatürk’e ve onun aziz hatırasına hakaret ederek onun bir Yahudi olduğunu ve dinsizliği getirdiğini ileri sürmüştür. Atatürk’ün toplumsal değer ve saygınlığına açıkça ve alenen hakarette bulunan şüpheli, onun toplumda ki saygınlığını ve hatırasını rencide etme amacını da net bir şekilde ortaya koymuştur.

Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Onkoloji bölümünde uzman doktor olarak çalışmakta olan bu şahıs, Mustafa Kemal Atatürk’ün şeref saygınlığın hedef almış ve paylaşımları toplumda infial yaratmıştır” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2020, 15:26

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER