sanalbasin.com üyesidir

Meteoroloji'den 15 İlimize Uyarı! Artan Sıcaklıklar Yeni Afetin Habercisi

Son hava tahminlerine göre yarından itibaren yağışlı ve soğuk hava yurdumuzu terk ediyor. Meteoroloji tarafından İstanbul ve Ankara dahil olmak üzere 15 ilimiz artan sıcaklıklara karşı uyarıldı. Yapılan açıklamada mevcut kar örtüsünde meydana gelebilecek hızlı erimenin sel, su baskını ve çığa sebep olabileceği belirtildi.

Meteoroloji'den 15 İlimize Uyarı! Artan Sıcaklıklar Yeni Afetin Habercisi

2022'ye girilmesiyle birlikte yurdumuzdaki yağışlı ve soğuk hava, yarından itibaren yurdumuzu terk edecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın için İstanbul ve Ankara da dahil olmak üzere 15 ilimizi hava sıcaklıklarına karşı uyardı. Artan sıcaklıklarla birlikte, mevcut kar örtüsünde meydana gelebilecek hızlı erime sebebiyle sel, su baskını, heyelan ve çığ oluşma riskinin arttığı belirtildi.

15 İLİMİZE UYARI

Meteoroloji'den yapılan açıklamada "Yarın (salı) batı kesimlerden başlayarak, zamanla yurt genelinde sıcaklıkların hissedilir derecede artacağı ve hafta boyunca mevsim normallerinin 4 ila 10 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor. Bazı merkezlerimizde önümüzdeki hafta boyunca beklenen en yüksek hava sıcaklıkları Ankara 14, Bartın 23, Bolu 13, Çankırı 13, Düzce 19, Karabük 18, Kırıkkale 14, Zonguldak 19 derecedir." denildi.

MARMARA'DA DA SICAKLIKLAR ARTIYOR

Marmara Bölgesi'nde de sıcaklıkların hafta boyunca mevsim normallerinin üzerinde olacağını belirtildi. Hafta boyunca beklenen en yüksek hava sıcaklığının İstanbul, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da 17, Kocaeli ile Sakarya'da 21, Yalova'da ise 19 derece olacağı bildirildi.

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER