sanalbasin.com üyesidir

Meclis Başkanı Şentop'tan Soylu'ya

Meclis Başkanı Şentop'un, Bakan Soylu'ya, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'den her ay 10 bin dolar alan siyasetçi iddiasıyla ilgili gönderdiği yazının detayları ortaya çıktı. Şentop, "Gazi Meclis'in bu tür iddialarla anılmaması gerekir" dedi.

Meclis Başkanı Şentop'tan Soylu'ya

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Youtube kanalında yayınladığı videolarda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu hedef almıştı. TRT'de katıldığı programda iddialara yanıt veren Soylu, Sedat Peker'den 10 bin dolar alan bir siyasetçi olduğunu söylemişti. Soylu, Habertürk TV'ye yaptığı açıklamada da 10 bin dolar alan siyasetçinin ismini savcılığa vereceğini belirtmişti. 

Meclis Başkanı Mustafa Şentop, iddialarla ilgili sorular üzerine "Bunun açıklanmasına dair kamuoyundan da beklentiler var, biz de bu konudaki beklentilerimizi ifade ettik yazılı-sözlü olarak Sayın Bakan'a" demişti.

Habertürk'ten Fevzi Çakır'ın edindiği bilgiye göre Meclis Başkanı Şentop, 27 Mayıs'ta İçişleri Bakanı Soylu'ya gönderdiği yazıda Gazi Meclis'in bu tür iddialarla anılmaması gerektiğini belirterek tüm bilgi ve belgelerin Meclis Başkanlığı'na gönderilmesini istedi.

Yazıda şu ifadeler yer aldı: 

"Gazi Meclis'in bu tür iddialarla anılmaması ve vekillerin de zan altında kalmaması gerek.

 Hukuki sürecin başlatılabilmesi için tüm bilgi ve belgeler hem adli makamlara hem de Meclis Başkanlığı'na gönderilsin"

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2021, 21:51

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER