sanalbasin.com üyesidir

Malatya'nın Pütürge İlçesinde 4.7 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi

Malatya'nın Pütürge İlçesinde 4.7 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi


Türkiye, geçtiğimiz günlerde Konya'da meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki depremin şokuyla sarsılırken, bugün de Malatya'dan deprem haberi geldi. Pütürge ilçesinde saat 12.19'da meydana gelen 4,7 büyüklüğündeki deprem panik yaşattı.
Deprem ülkesi olarak adlandırılan Türkiye'de, son günlerde art arda gelen deprem haberleri nedeniyle hareketli günler yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde Konya'daki 5.1 büyüklüğündeki depremin ardından bu sefer de fay bölgesi olarak bilinen Malatya'dan deprem haberi geldi.
AFAD: 4.7 BÜYÜKLÜĞÜNDE
AFAD'a göre Pütürge ilçesi merkezli deprem, saat 12.19 sırasında gerçekleşti. 4.7 büyüklüğünde ve 6.93 kilometre derinliğindeki depremde şu ana kadar herhangi can veya mal kaybı bilgisine yer verilmedi.
KANDİLLİ 5 OLARAK AÇIKLADI
Kandilli Rasathanesi de Pütürge'deki depreme ilişkin bilgilendirmede bulundu. Rasathane tarafından yapılan açıklamada, depremin büyüklüğünün 5 olduğu ifade edildi.
VATANDAŞLAR KENDİLERİNİ DIŞARI ATTI
Daha önce de ciddi depremler yaşayan Malatya halkı, bugün meydana gelen depremin ardından kendisini tedbiri amacıyla dışarı attı. Ekiplerin de acil olarak bölgeye sevk edildiği öğrenilirken, hasar gördüğü belirlenen binalarda çalışma yapılacak.
Ayrıca vatandaşların olası ihtiyaçlarına karşı da ekiplerin hazır bulunacağı bilgisi verildi.
AĞUSTOS'DA 5.2 İLE SARSILDI
Pütürge ilçesi, geçtiğimiz Ağustos ayının 6'ncı günü saat 12:37'de 5.2 büyüklüğündeki depremle sarsılmıştı. Ardından 4.4 büyüklüğünde bir artçı daha meydana gelen ilçede herhangi bir can kaybı yaşanmamıştı. Yetkililer, Malatya ve ilçeleri için sık sık "Deprem farkındalığı" çağrısı yapıyor.
VALİ BARUŞ: OLUMSUZ BİR DURUM YOK
Malatya Valisi Aydın Baruş, depremin ardından son gelişmeleri paylaştı. Baruş, olumsuz bir durumun bulunmadığını belirterek, "Pütürge ilçemizde saat 12.19'da meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki depremde, şu ana kadar intikal eden olumsuz bir durum bulunmamaktadır, Depremden etkilenen bölgede İl AFAD Müdürlüğü ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerimizce saha tarama çalışmaları yapılmaktadır" dedi.

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER