sanalbasin.com üyesidir

KTÜ'de Kampüs Yemeği Mi Zehirledi? 68 Öğrenci Hastaneye Başvurdu

Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde 68 öğrenci, kampüste yedikleri yemek sonrası mide bulantısı ve kusma şikayetleriyle hastaneye başvurmuştu. Rektörlükten konuya ilişkin açıklama geldi.

KTÜ'de Kampüs Yemeği Mi Zehirledi? 68 Öğrenci Hastaneye Başvurdu

Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Rektörlüğü, Tıp Fakültesi'nde 68 öğrencinin, kampüste yedikleri yemek sonrası mide bulantısı ve kusma şikayetleriyle tedaviye alınmasına ilişkin açıklama yaptı.

Analize gönderildi

Yemek hizmetlerinin, yemekhane mutfağında, gıda mühendisi ve 2 aşçı denetiminde gerçekleştirildiği, Ortahisar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce yemeklerden alınan numunelerin de incelendiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Günlük pişirilen yemeklerin her çeşidinden, steril kaplara yeterli miktarda alınıp uygun koşullarda 72 saat bekletilmektedir. 6 Ekim Çarşamba günü Ortahisar Tarım İlçe Müdürlüğü’nden gelerek yemek numuneleri teslim alınmış ve analize gönderilmiştir. Yemek numunelerinin analiz sonucu geldiğinde, vuku bulan duruma ilişkin şikayetlerin yemekten mi yoksa taşıma zincirinden mi kaynaklandığı daha net olarak anlaşılacaktır.”

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2021, 00:02

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER