sanalbasin.com üyesidir

KTÜ SÜRMENE ABDULLAH KANCA MESLEK YÜKSEKOKULU'NDA MEZUNİYET COŞKUSU

KTÜ SÜRMENE ABDULLAH KANCA MESLEK YÜKSEKOKULU'NDA MEZUNİYET COŞKUSU


Sürmene Abdullah Kanca Meslek Yüksekokulu 13. Dönem Mezuniyet Töreni, Çamburnu'ndaki eğitim binasında gerçekleştirildi. Programa; Sürmene Belediye Başkanı Rahmi ÜSTÜN, KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil İbrahim OKUMUŞ, Sürmene ve civar ilçelerin Daire Amirleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Mehmet SOYTÜRK yaptığı konuşmada "Bu topraklara kazandırılacak en değerli eser, gençlerin geleceği için yapılacak yatırımdır diyen Abdullah KANCA'nın ilçemize kazandırdığı bu eğitim kurumu, gerek akademik başarıları gerekse sahip olduğu bilgi, donanım ve mezun ettiği öğrenciler ile bölgemizde örnek olarak gösterilen bir yüksekokul hüviyetindedir. Merhum Abdullah KANCA'nın yakmış olduğu eğitim meşalesini halen taşımakta olan ve okulumuza her türlü katkıyı sürdürmekte olan Kanca ailesine ve özellikle Kanca Firması Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Alper KANCA'ya, MYO yönetimi olarak şükranlarını sunarak okulumuzun ihtiyaçlarının giderilmesinde yardımlarını esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI’ ya, MİMARİNE Gemi İnşa Sanayi, Türkiye Liman İşletmeleri Derneği'ne ve katılımlarından dolayı değerli misafirlere teşekkür ederim." dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI konuşmasında, gençlere kendilerini geliştirmelerini, mutlaka bir yabancı dil bilmelerini, eğitimin yanı sıra  milli birlik ve beraberliğe  manevi değerlere önem vermelerini nasihat etti. 

Sürmene Belediye Başkanı Rahmi ÜSTÜN konuşmasında, bu güzide eseri Sürmene’ye kazandıran KANCA ailesine teşekkür edip mezun öğrencilerden, ileride mutlaka Sürmene’yi hatırlamalarını, ilçemizi daima her ortamda tanıtmalarını istedi. Okulun kısıtlı sosyal alanlarını artırmak için halen çalışma yaptıklarını belirterek yakın zamanda deniz kenarında on dönüm arazinin Meslek Yüksekokulu alanına katılacağı müjdesini verdi. 

2021/2022 Eğitim-Öğretim Yılı 13. Dönem mezunları arasında dereceye giren öğrenciler; 
Meslek Yüksekokulu Birincisi: FEYZULLAH ÖZTÜRK, 
İkincisi: RABİA YAŞA, Üçüncüsü: Uğur ÖZKAN,
Mekatronik Programı Birincisi: Feyzullah ÖZTÜRK,
Makine Programı Birincisi: Buse ÇEBİ, 
Elektronik Teknolojisi Programı Birincisi: Şevki DİRİK, 
Elektrik Programı Birincisi: Mehmet Akif AKTUĞ, 
Gemi İnşaatı Programı Birincisi: Rabia YAŞA, 
Gemi Makineleri İşletmeciliği Programı Birincisi: İrem Sude UĞURLU oldu.

Dereceye giren öğrencilere, başta Kanca A.Ş. ailesi tarafından sunulan çeyrek ve yarım altın hediyeleri ile  davetliler tarafından plaket takdim edildi.
Tören; mezuniyet andının okunması, Sürmene Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Halk Oyunları Ekibi gösterisi, kep atma, toplu resim çektirilmesi ve çeşitli ikramların ardından sona erdi.

Alaattin Arda Gündoğdu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER