sanalbasin.com üyesidir

KTÜ'den Açıklama Geldi

Pandemi nedeniyle sancılı bir başlangıç sürecine giren eğitim kurumları Sağlık Bakanlığı ve YÖK’ün kararlarına göre yeni başlangıç tarihlerini belirtiyor. Yapılan resmi açıklamada KTÜ'de eğitimin 1 Ekim 2020 tarihi sonrası başlayacak şekilde hazırlıkların yapıldığı belirtildi.

KTÜ'den Açıklama Geldi

KTÜ’den bir açıklama geldi. Pandemi nedeniyle sancılı bir başlangıç sürecine giren eğitim kurumları Sağlık Bakanlığı ve YÖK’ün kararlarına göre yeni başlangıç tarihlerini belirtiyor. Yapılan resmi açıklamada KTÜ'de eğitimin 1 Ekim 2020 tarihi sonrası başlayacak şekilde hazırlıkların yapıldığı belirtildi.

KTÜ yaptığı açıklamada, “Yükseköğretim Kurulu’nun 13.08.2020 tarihli açıklamasında, Üniversitelerin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim 2020 tarihi sonrasında başlayacak şekilde planlamaları istenmiştir. Bunun yanı sıra “kampüslerdeki öğrencilerin seyreltilmesi, hareketliliğin azaltılması” da önemli olduğu bunun için üniversitelere karar alma süreçlerinde geniş imkan tanındığı ifade edilmiş, böylece üniversitelerin fakülte ve program bazında farklı uygulamalar yapabilmeleri mümkün hale getirilmiştir. Söz konusu açıklamada, Covid-19 salgınının bölgesel ve yerel seyrine göre farklı programlar için yapılacak olan uygulamalara yönelik hususlarda üniversitelerin ilgili kurullarının karar vereceği belirtilmiştir. Bu kapsamda 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi için uzaktan eğitim de dahil her türlü seçenek üzerinde gerekli çalışmalar ve hazırlıklar yapılmaktadır. Bu süreçte siz değerli öğrencilerimizin ve tüm çalışanlarımızın sağlığını öncelikli olarak dikkate alan, öğrenci merkezli bir anlayışla, eğitim-öğretim sürecini planlayarak Eylül ayının ilk yarısında hazırlıklarımızı tamamlamayı hedeflemekteyiz.

Süreç dinamik bir özellik arz etmekte olup gelişen ve değişen koşullara göre planlamalar da değişebilmektedir. Bu nedenle sadece resmi web sayfamızda ve sosyal medya hesaplarımızda yapılan açıklamaları dikkate almanızı önemle rica eder, sağlıklı günler dileriz.” İfadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER