sanalbasin.com üyesidir

KKTC’nin Otomobilinde Trabzonlu Mühendis Görev Aldı

Trabzon'un Maçka nüfusuna kayıtlı Üretim ve Tasarım Mühendisi Mehmet Sıddık Tekdemir Türkiye'nin ve Trabzon'un gururu oldu.

KKTC’nin Otomobilinde Trabzonlu Mühendis Görev Aldı

KKTC (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti) Yakın Doğu Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak bulunan genç mühendis, üniversitenin başlatmış olduğu, içlerinde Türkiye'nin de olduğu dünyanın da hızlı bir şekilde giriş yaptığı elektrikli otomobil projelerinden bir tanesi olan Günsel marka otomobilin en önemli mühendislerinden bir tanesi olmayı başardı.

Trabzonlu genç mühendis, 20 Şubat 2020 ‘de lansmanı gerçekleşen otomobilin metal aksamı başta olmak üzere, metal aksamın üretilmesi, üretime uygun hale getirilmesi, ana gövdeye uygunluğu ve ana gövde gibi temel gereksinimlerin gelişiminden üretimine kadar yer alan ve projede imalat şefi pozisyonunda görev yaptı.

Mehmet Sıddık Tekdemir, çok mutlu olduğunu belirterek, “ama her şeye daha yeni başladık. Önümüzde uzun bir yol var. Ülkemiz adına daha büyük projeler ve işler başarmamız gerekiyor. Her şey inanmak ve çalışmakla ilgili. Vizyon sahibi bir ülke olarak daha büyük şeyler başaracağımızdan şüphem yok” dedi.

GÜNSEL B9'UN ÖZELLİKLERİ

Özellikleri lansmandan sonra netleşecek olan otomobil, yenilikçi, verimli, zarif sloganıyla yola çıkıyor.

Başlıca bilenen özellikleri ise şöyle;

0-100 km 8 saniyede çıkabiliyor. 300 Bin km'den sonra bile pil kapasitesinin %90'dan fazlasını koruyor. 30 dakika gibi bir sürede ise tamamen şarj olabiliyor. Sessizliği ise ön planda. Rejeneratif Fren özelliği mevcut.

DOĞU KARADENİZ HABER AJANSI

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2020, 18:16

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER