sanalbasin.com üyesidir

Kılıçdaroğlu’ndan Gençlere Sitemli Video

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yurt dışına gitmek isteyen gençlere “Ülkenizde kalın, biz sizi seviyoruz” çağrısında bulundu.

Kılıçdaroğlu’ndan Gençlere Sitemli Video

Gece saatlerinde gözüne uyku girmeyen Kılıçdaroğlu, çalışma odasından gençlere seslendi. İzlediği video üzerinden konuşan Kılıçdaroğlu, Green Card (yeşil kart) kazanan ve sevinç çığlıkları atan gençlere sitemkâr yanaşsa da anlayışlı bir şekilde sözlerine devam etti. “Sizinle oturup dertleşmek istedim” diyerek yanaşan Kılıçdaroğlu “gençleri ülkeyi terk edecek hâle kimler getirdi” diye sorgulamayı da ihmal etmedi.
Kılıçdaroğlu, ülkeden gitmek için can atan gençlere şöyle seslendi:
“Gençler iyi geceler. Bu akşam bir video izledim, üç genç green card için başvuruda bulunuyorlar, içlerinden birisi green card hakkını kazanıyor; bir sevinç, bir mutluluk… Sevinç çığlıkları atıyorlar. Niçin mi? Ülkeyi terk edecekleri için, ülkeden ayrılacakları için… Bu gece gözüme uyku girmedi. Eminim sizlerin de gözüne uyku girmiyor.”
Dostane bir tavırla ekledi:
“Sizinle oturup dertleşmek istedim. Gençleri bu noktaya kimler getirdi? Gençleri ülkeyi terk edecek hâle kimler getirdi? Çok üzülüyorum. Emin olun çok üzülüyorum. Ama sizden biraz sabır istiyorum.”
Ve söz vererek cümlelerini tamamladı:
“Elinizden alınan bütün hakları size iade edeceğim. Tamamını telafi edeceğim. Vallahi de billahi de telafi edeceğim. Ülkenizde kalın, biz sizi seviyoruz.”

“Biliyorum Siz De Uyumuyorsunuz”
Kılıçdaroğlu, videoyu, “Biliyorum siz de uyumuyorsunuz gençler, gelin biraz dertleşelim…” notu ile sosyal medya hesabında paylaştı.

Kılıçdaroğlu’nun paylaştığı video gençleri ikna etmeye yeter mi? Orası meçhul.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2021, 14:34

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER