sanalbasin.com üyesidir

Kılıçdaroğlu Konuştu Sedat Peker Paylaştı!

Kılıçdaroğlu Konuştu Sedat Peker Paylaştı!

Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında soruşturma yürütülen Sedat Peker, sosyal medya hesabından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun hükümete yönelik "Şimdi yeniden Birleşik Arap Emirlikleri ile yakınlaşma çabasındaysalar, nedeni Sedat Peker'dir" şeklindeki sözlerinin yer aldığı videoyu alıntılayarak paylaştı.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde FOX TV'de yayınlanan bir programa konuk oldu. Kılıçdaroğlu, yayında hükümete yönelik eleştirilerini sıralarken konuşmasının bir bölümünde konuyu Sedat Peker'e getirdi.
“Körfez’e köprü üstüne köprü... En sert mesajların verildiği Mısır’la normalleşmede ikinci aşamaya geçen Ankara, Riyad’ın ardından Abu Dabi’yle ‘sil baştan’ diplomasisini hızlandırdı. BAE Ulusal Güvenlik Danışmanı’nı Beştepe’de kabul eden Erdoğan, Veliaht Prens’le de kırmızı hattı çalıştırdı. Telefon zirvesinden ‘ilişkileri güçlendirelim’ mutabakatı çıktı. Üç aylık periyotta gelen hamleler yeni Körfez doktrininin ayakları oldu.” Haberinin üzerine Kılıçdaroğlun’a “Dün, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dışişleri Bakanı’yla görüştü. Neden?” sorusu yöneltildi. Bunun üzerine Kılıçdaroğlu: 
“Sedat Peker yüzünden. Erdoğan’a söylemediği laf kalmadı. Onların da bize söylemediği laf kalmadı. Bizim gönderdiğimiz malları boykot ettiler. Boykot çağrısını bütün Arap dünyasına yaymaya çalıştılar. Sedat Peker oraya gitti. Orada işte malum, açıklamalar falan yapıyordu. Yaptığı açıklamalar doğru. İşin içinde olduğu için biliyor, isim veriyor, yer veriyor, zaman veriyor. Kendisi de o işin içinde. Kendisi işin içinde olmasa dersiniz ki; ya bu doğru olmayabilir, tartışılabilir. Ama “Ben zaten bu işin içindeyim” diyor. Aksi eğer olsaydı zaten aksi deliller ortaya konurdu yani. Ama onlar da konmuyor ortaya.”
Kılıçdaroğlu’nun cevabının ardından, “Sayın Erdoğan’la Birleşik Arap Emirlikleri arasında ve Türkiye Cumhuriyeti’yle de tabii, şimdi farklı temaslarda bulundukları için, bu görüşmelerin sebebi Sedat Peker’mi?” sorusu geldi. Bunun üzerine Kılıçdaroğlu:
“Bilmiyoruz. Ama Sedat Peker’i susturdular. Görüntülü artık konuşamıyor.”
Kılıçdaroğlu’nun susturdular ithamına “Ama “rahatsızım” dedi, “koronaya yakalandım” dedi, birtakım açıklamalar yaptı.” savunması geldi. Bunun üzerine sözüne kaldığı yerden devam eden Kılıçdaroğlu, “Bilmiyoruz tabii, işin o cephesini… Girmek de istemiyorum o cepheye. Ama şu var, iktidar kanadının büyük bir rahatsızlığı var. Çünkü bütün kirli çamaşırları biliyor, bütün onları ortaya koyuyor. Türkiye’de gündem oluyor. Bilmem kaç milyon kişi onun yaptığı açıklamaları dinliyor. Dolayısıyla da şunu görüyorsunuz yani devletin içinde o çürümüşlüğün hangi boyutlara vardığını görüyorsunuz. Her alanda müthiş bir çürüme var.” İfadelerini kaydetti.

KILIÇDAROĞLU'NUN VİDEOSUNU ALINTILADI
CHP liderinin programda sarf ettiği "Erdoğan'ın Körfez ülkelerine söylemediği kalmadı. Onların da bize… Gönderdiğimiz malları boykot ettiler, Arap dünyasını da boykota çağırdılar. Şimdi yeniden Birleşik Arap Emirlikleri ile yakınlaşma çabasındaysalar, nedeni Sedat Peker'dir." sözlerinin yer aldığı video ise CHP'nin Twitter hesabından paylaşıldı.
KULLANICILARIN DİKKATİNİ ÇEKTİ
Bir süredir suskunluğunu koruyan Sedat Peker ise sosyal medya hesabından kendisi hakkında yapılan paylaşımları alıntıladı. Bunların arasındaki en dikkat çeken tweet ise Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP tarafından paylaşılan videosu oldu. Bu durum sosyal medya kullanıcılarının da dikkatini çekti.

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER