sanalbasin.com üyesidir

Kılıçdaroğlu: Kavgadan Değil Birlikten Yana Olmak Zorundayız

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu bir dizi ziyaret için gittiği Edirne'de kreş açılışına katıldı. Kılıçdaroğlu, "Çocukların büyüyüp birbirlerine farklı gözle bakmaları eğitimin yetersizliğinden kaynaklanıyor. Eğer eğitimi daha küçük yaşlardan başlatırsak, çocuklar arkadaşları arasında fark gözetmeyecektir" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu: Kavgadan Değil Birlikten Yana Olmak Zorundayız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Edirne Belediyesi Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim Kreş ve Gündüz Bakımevi Açılış Töreni'nde konuştu.

Kılıçdaroğlu, "Bu kreş sıradan bir hizmet değil. Burada zengini, fakiri çocuklar eşit, beraber yetişiyorlar. Bu çocuklar birbirlerine farklı gözle bakmıyorlar. Çocukların büyüyüp birbirlerine farklı gözle bakmaları eğitimin yetersizliğinden kaynaklanıyor. Eğer eğitimi daha küçük yaşlardan başlatırsak, çocuklar arkadaşları arasında fark gözetmeyecektir." dedi. 

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

Eğitim aynı zamanda bir topluma sınıf atlatan en önemli öğedir. Bir toplum gerçekten büyümeyi, kalkınmayı, beraber yaşamayı istiyorsa bunun temel anahtarı eğitimdir. O nedenledir ki Cumhuriyet'in kuruluşunda Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları eğitime büyük yatırım yapmışlardır. 

Bütün belediye başkanı arkadaşlarıma dedim zaten. Her mahallede mutlaka bir kreş kurun ama özellikle isteğim yoksul, fakir mahallelerden başlayın dedim. Bize oy verir, vermez sakın ayrım yapmayın dedim. Bize oy vermiyor ama fakir mahalle mi? Oradan başlayın. Herkesi kucaklamamız lazım, herkes bizim gibi düşünmek zorunda değil ki. 

Biz siyaseti de bu bağlamda götürmek zorundayız. Kavgadan değil birlikten yana olmak zorundayız. Farklı partilere mensup olmak birbirimizi düşman görmek anlamına gelmez, gelmemelidir zaten. Bütün mesele siyasetçiye teslim edilen paranın hesabının halka verilmesidir. Ben vergi veriyorsam, yeni doğmuş çocuk, en yaşlımız vergi veriyorsa siyasi otoriterin hesap vermesi lazım. 

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER