sanalbasin.com üyesidir

Kentsel Dönüşüm Kredisi Bekleyenlere Müjde! Cumhurbaşkanı...

Kentsel Dönüşüm Kredisi tutarları yetersiz olması sebebiyle Kentsel Dönüşüme başlanamayan yerler için Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile kredi miktarları arttırıldı.

Kentsel Dönüşüm Kredisi Bekleyenlere Müjde! Cumhurbaşkanı...

Kentsel Dönüşüm Kredisi Tutarları Arttırıldı

6306 Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanunun 7 nci maddesi gereğince hak sahiplerinin bankalardan kullanabilecekleri Kentsel Dönüşüm Kredisi tutarları, 13 Şubat 2021 Tarih ve 31394 Sayılı resmi gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile arttırıldı. Azami 2 yıl geri ödemesiz 10 yıl vadede çekilebilecek Güçlendirme Kredisi, Konut Yapım Kredisi ve İşyeri Yapım Kredisi tutarları yükselen inşaat yapım maliyetleri göz önünde bulundurularak artırıldı. Kentsel Dönüşüm Kredisi çeşitlerinde daha önceden 50 bin TL olarak belirtilen Güçlendirme Kredisi 80 bin TL'ye, 125 Bin TL olarak belirlenen Konut Yapım ve İşyeri Yapım Kredileri ise 200 Bin TL'ye yükseltildi. Bir hak sahibi adına faiz desteği sağlanacak toplam kentsel dönüşüm kredisi tutarı 625 Bin TL'yi geçemez ibareside 1 milyon TL'yi geçemez olarak değiştirildi.

Kentsel Dönüşüm Kredisi Doğu Karadeniz Haber Ajansı

Kentsel Dönüşüm'de Talebin Artması Bekleniyor

Son dönemlerde yaşanan İzmir Depremi başta olmak üzere ülkenin dört bir yanından gelen deprem haberleri eski yapılaşmanın yoğun olduğu bölgelerde yaşayan insanların endişe içinde kalmasına sebep oluyordu. Artan inşaat maliyetleri ise Kentsel Dönüşüme ihtiyaç duyan yapıların önünde büyük engel teşkil ediyor, Uzmanlar ve Hak sahipleri Devlet'in bu konudaki desteğini yetersiz buluyordu. Cumhurbaşkanı Kararı ile artırılan Kentsel Dönüşüm Kredisi tutarları hak sahipleri ve kentsel dönüşüm sektöründe faaliyet gösteren firmalar tarafından olumlu olarak karşılandı. Kentsel Dönüşüm Kredisi tutarlarındaki bu artış ile birlikte Kentsel Dönüşüme başlanan yapıların sayısının artması beklenmektedir.

DOĞU KARADENİZ HABER AJANSI

Besim Sami Emiroğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER