sanalbasin.com üyesidir

Johnson: İşçi Açığı Ve Yükselen Fiyatlara Dair Endişem Yok

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, tedarik zincirlerinin kendilerini "hızlı bir şekilde" çözeceğini söyleyerek İngiltere'deki mevcut kriz konusunda "endişelenmediğini" söyledi.

Johnson: İşçi Açığı Ve Yükselen Fiyatlara Dair Endişem Yok

İngiliz haber kanalı BBC'ye değerlendirmelerde bulunan Boris Johnson, ülke ekonomisini değerlendirdi ve Covid-19 sonrası toparlanma evresinin "stres ve gerginlikleri" ile karşı karşıya olduklarını belirtti.

Ülkede arz kaynaklı değil talep kaynaklı bir sorun yaşandığını söyleyen Johnson, "Arzın talebi karşılayacağına inandığım için enflasyon konusunda endişelenmiyorum" ifadelerini kullandı.

'Güvenilir tedarik zincirine sahibiz'

Johnson, "Bu yıl Noel, geçen seneye kıyasla büyük ölçüde daha iyi olacak. Ülkede son derece güvenilir tedarik zincirine sahibiz" diye konuştu. Açıklamalarına devam eden Johnson, ülkede devam eden tedarik zinciri krizine ilişin olarak, "Tedarik zinciri sorunu, büyük ölçüde ekonomik toparlanmanın gücünden kaynaklanıyor. Perakende market zincirlerimizdeki, gıda işleme endüstrimizdeki lojistik uzmanlarının bu durumla başa çıkması, ihtiyaç duydukları personeli bulması için elimizden geleni yapacağız" dedi.

Sürücü eksikliği devam ediyor

İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılmasıyla (Brexit) AB vatandaşı olan nakliye aracı sürücülerinin sayısının azalması ve koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle ülkede gıda sektöründen, imalat ve enerji sektörüne kadar uzanan sorunlar yaşandı.

Uzmanlar, ülkede nakliye sürücülerinin toplam sayısının halihazırda ihtiyaç duyulanın yaklaşık 100 bin altında olduğunu belirtiyor. Ülkede silahlı kuvvetler personeli, dünden itibaren benzin istasyonlarına akaryakıt taşımaya başladı.

İngiliz hükümetinden yapılan açıklamaya göre, 100'ü sürücü olmak üzere yaklaşık 200 asker, istasyonlar üzerindeki baskıyı hafifletmek için "geçici" destek sağlıyor.

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER