sanalbasin.com üyesidir

Jandarma Göz Açtırmıyor!

Jandarma Göz Açtırmıyor!

Trabzon İl J.K.lığına bağlı Düzköy, Çaykara ve Ortahisar İlçe J.K.lıkları ve Jandarma Dedektifleri (JASAT) tarafından yapılan araştırmalarda;

Düzköy ilçesinde Mahallesi Kale Mevkiinde 30 Aralık 2020 tarihinde meydana gelen Haberleşme ve Enerji Nakil Kablosu hırsızlığı olayını K.K., T.K. ve E.K. isimli şahısların gerçekleştirdikleri 05 Ocak 2021 tarihinde tespit edilmiştir. K.K. ve E.K. isimli şahıslar tutuklanarak Trabzon E Tipi Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiş, T.K isimli şahıs ise Adli Kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır.

Çaykara ilçesi Uzungöl Mahallesinde 14 Kasım 2020 ve 05 Ocak 2021 tarihlerinde meydana gelen İşyerinden televizyon ve akü hırsızlığı olaylarını M.A. isimli şahsın gerçekleştirdiği 06 Ocak 2021 tarihinde tespit edilmiştir. Konu ile ilgili adli süreç devam etmektedir.

Ortahisar ilçesi Akyazı Mahallesinde 05 Ekim 2020, 08 Kasım 2020 ve 11 Kasım 2020 tarihlerinde (3) farklı Mala Zarar Verme ve Konut Dokunulmazlığını İhlal olaylarını B.A.,İ.E.A. ve Y.A. isimli çocukların gerçekleştirdikleri 06 Ocak 2021 tarihinde tespit edilmiştir. Konu ile ilgili adli süreç devam etmektedir.

Ortahisar ilçesi Çağlayan Mahallesinde 06 Ocak 2021 tarihinde saat 13.00 sıralarında birden çok suçtan aranan S.Ç isimli şahsın saklandığı tespit edilen Okçular mevkiinde bulunan yayla evine yapılan operasyonda şahıs yakalanmıştır. Şahsın yapılan üst aramasında (1) adet 7,65 mm çapında tabanca ve (6) adet tabanca fişeği ele geçirilmiştir. S.Ç’nin yapılan kimlik sorgulamasında Ruhsatsız Ateşli Silahlar veya Mermileri Satın Almak, Mala Zarar Verme, Silahla Tehdit ve Basit Yaralama olmak üzere toplam (7) ayrı suçtan aranma kaydı ve 13 yıl 67 ay 54 gün kesinleşmiş hapis cezası olduğu tespit edilmiştir. S.Ç. isimli şahıs tutuklanarak Trabzon E Tipi Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.

Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması için çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.

Kürşat Emiroğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER