sanalbasin.com üyesidir

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı'ndan Gündeme Dair Açıklamalar

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı'ndan Gündeme Dair Açıklamalar

Türk milletine hitaben emekli amirallerimiz  tarafından kaleme alınan bildiri içerik bakımından doğru olmasına rağmen amirallerin ortak imzasi ve gece yarısı paylaşılması doğru olmadığı gibi birçok kişi ve özellikle iktidar çevreleri tarafından muhtıra olarak algılanmasına sebep olmuştur.

Ancak bu bildiri ile amirallerin hükümete yönelik bir gözdağı verme amaçlarının olmadığını düşünüyorum.Amiraller Anayasanın ilk dört maddesine sıkı sıkıya bağlı kalınmasını,laiklik vurgusu ile Möntrö boğazlar sözleşmesinin tartışılmaya  açılmaması noktasında düşüncelerini ifade etmişlerdir.

Sonuçları bakımından bu bildiri İktidarin seçmeni konsolide etmesi ve toplumun gerçek gündemi gizlemesi bakımından can suyu olmuştur.
Unutulmamalıdır ki Türkiyenin gündemi; ekonomi, pandemi ve iktidarin yönetemediği ülkemiz.

Genel Başkanımız Sayın Meral Akşenerin  dediği gibi bu bildiri iktidara mağduriyet yaratma ve üzerine tepinme imkanı vermiştir.
Muhalefet partileri bildirinin içeriğini möntrö Boğazlar sözleşmesinin tartışmaya açıldığı günden beri fazlası ile dile getirmiş ve tartışmayı açan meclis  Başkanı Sn.Mustafa Şentop düşüncelerinin yanlış anlaşıldığını ifade ederek geri adım atmıştır.

Muvazzaf oldukları dönemlerde büyük başarılara imza atmış amirallerimiz siyasette atılarak bilgi, birikim ve tecrübelerini bundan sonra siyasetçi kimlikleriyle toplumla paylaşımları hem kendileri hemde milletimiz için faydalı olacaktır.Selam ve Saygılarımla.

Arda Gündoğdu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER