sanalbasin.com üyesidir

İstanbul Teknik Üniversitesi Aldığı Kararlarla Yok Artık Dedirtti!

Tüm Türkiye’de üniversitelerin vize ve final sınavları Uzaktan Eğitim Sistemi ile yapılmasıyla birlikte tartışmalarıda beraberinde getirirken, bu seferde İstanbul Teknik Üniversitesi aldığı kararla yok artık dedirtti.

İstanbul Teknik Üniversitesi Aldığı Kararlarla Yok Artık Dedirtti!

İstanbul Teknik Üniversitesi final sınavlarının yapılış sırasında kamera ve mikrofonun zorunlu olduğunu açıklamasının üzerine İTÜ öğrencileri Twitter’da #İTÜöğrencilerinegüven etiketinde buluştu.

İstanbul Teknik Üniversitesi öğrenciler final sınavlarının yapılış sırasında kameranın ve mikrofonun açık olması zorunluluğunun, özel hayatın sınırlarını aşmak olarak değerlendirerek bu uygulamanın kalkmasını istiyor. Öğrenciler İstanbul Teknik Üniversitesi’nin öğrencilerinin yanında olarak, öğrencileri düşünerek hareket etmesini ve final sınavlarının yapılacağı Uzaktan Eğitim Sisteminde yaşanacak aksaklıkların öğrenciye yüklenmesinin büyük bir yanlış olduğunu dile getiriyorlar.

İstanbul Teknik Üniversitesi’nin final sınavları ile ilgili yaptığı bilgilendirmede kullanılan ifadeler öğrencileri adeta çileden çıkarttı diyebiliriz. Bilgilendirmede kullanılan ifadeler şu şekilde; “Bu süreçte meydana gelebilecek herhangi bir aksaklıktan dolayı mağduriyetin yaşanması halinde bunun tek sorumlusu ilgili öğrenci olacak ve bu noktada herhangi bir hak talebinde bulunamayacaktı.

Hangi sebeple olursa olsun belirtilen süre içerisinde sisteme yüklenmeyen çözümler kesinlikle değerlendirmeye alınmayacaktır” ifadeleri kullanıldı.

Bu durum akıllara şu soruyu getiriyor; Zor bir pandemi döneminden geçen Türkiye’nin, en iyi üniversiterinden biri olan İstanbul Teknik Üniversitesi’nin yetkilileri tarafından öğrencilere bu şekilde yaklaşılması ve hiçbir sorumluluk almadan bütün sorumluluğu öğrenciye yükleyerek, düşüncesiz bir şekilde hareket etmesi ne kadar doğru?

İTÜ öğrencilerinin yapmış olduğu bazı paylaşımlar şu şekilde;

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2020, 18:33

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER