sanalbasin.com üyesidir

İstanbul Boğazı, Tanker Arızası Sebebiyle Gemi Trafiğine Kapatıldı

İstanbul Boğazı, Ahmet Telli adlı tankerde yaşanan arıza sebebiyle gemi trafiğine kapatıldı. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne bağlı kurtarma ekipleri müdahale için bölgeye yönlendirildi.

İstanbul Boğazı, Tanker Arızası Sebebiyle Gemi Trafiğine Kapatıldı

Romanya'nın Köstence Limanı'ndan hareket eden 114 metre uzunluğundaki Ahmet Telli isimli tanker, İzmit Limanına gitmek için saat 11.30 sıralarında İstanbul Boğazı'na girdi. Gemi, Keçili koyu mevkiinde makine arızası verdi. Gemi kaptanı, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nden yardım talebinde bulundu.

BOĞAZ TRAFİĞE KAPATILDI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, tankere müdahale için Kurtarma-10, Kurtarma-7 römorkörleri ile KEGM-5 botu ve kılavuz kaptan yönlendirildi. Arıza nedeniyle İstanbul Boğazı'nda gemi trafiği askıya alındı.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nün açıklaması şu şekilde;

"İstanbul Boğazı Keçilik Koyu mevkiisinde makine arızası yaşayan AHMET TELLİ isimli tankerin yanında olan KURTARMA-10 Römorkörümüzün yanı sıra İstanbul Gemi Trafik Hizmetleri koordinasyonunda KURTARMA-7 Römorkörümüz, KEGM-5 botumuz ve Kılavuz Kaptanımız tankere yönlendirildi. İstanbul Boğazı gemi trafiği askıya alındı"

VALİLİK, SON DURUMU PAYLAŞTI

İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada da "İstanbul Boğazı Keçilik Koyu mevkiinde AHMET TELLİ isimli tankerin makine arızası yaşaması nedeniyle Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü kurtarma römorkörleri ve Sahil Güvenlik ve Marmara Boğazlar Bölge Komutanlığı ekipleri tarafından müdahale edilmektedir. İstanbul Boğazı gemi trafiği çift yönlü olarak askıya alınmıştır" denildi.

İşte olay yerinden görüntüler;

Son Dakika: İstanbul Boğazı, tanker arızası nedeniyle gemi trafiğine kapatıldı
Son Dakika: İstanbul Boğazı, tanker arızası nedeniyle gemi trafiğine kapatıldı

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER