sanalbasin.com üyesidir

İsmail Saymaz: Laikliğin Ruhuna Fatiha Okunuyor

Gazeteci İsmail Saymaz, 2021-2022 Adli Yıl Açılışı ve Yargıtay yeni hizmet binasında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın okuduğu duanın ardından açılmasına ilişkin fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşarak, " “Laikliğin ruhuna Fatiha okunuyor" dedi.

İsmail Saymaz: Laikliğin Ruhuna Fatiha Okunuyor

Gazeteci ve Halk TV Programcısı İsmail Saymaz, 2021-2022 Adli Yılının Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın duaları ile açılmasına ilişkin bir paylaşımda bulundu.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Saymaz, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ve Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca'nın bulunduğu fotoğrafını da ekledi. Saymaz, "Fotoğraf bugün yeni adli yılın açılışında çekildi. Halbuki devletin dini adalettir. Adalet kalmayınca… Laikliğin ruhuna Fatiha okunuyor" diye yazdı. 

'Sanıyorlar ki Türkiye din devleti olursa huzur bulacağız'

Bir paylaşım daha yapan Saymaz, "Sanıyorlar ki Türkiye din devleti olursa huzur bulacağız. Afganistan’dan kaçanlardan bile ibret almıyorlar. Türkiye, nüfusu çoğunlukla müslüman olduğu için değil, dünyadaki müslümanların biricik laik demokratik hukuk devleti olduğu için insanlık aleminde muteberdir."ifadesini kullandı. 

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER