sanalbasin.com üyesidir

İmamoğlu'ndan Yangın Açıklaması

İmamoğlu'ndan Yangın Açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tunceli'deki orman yangınının hâlâ kontrol altına alınamamasından dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdi. "Munzur Vadisi ve bu bölgedeki ormanlarımız ülkemizin biyolojik zenginliği açısından çok kıymetli" diyen İmamoğlu, "İBB olarak her türlü desteği vermeye hazırız" dedi. İmamoğlu, "Yangının bir an önce söndürülmesi en büyük dileğimiz" ifadesini kullandı.
Sosyal medya hesabında şu sözleri ifade etti:
“Tunceli’deki orman yangının hala kontrol altına alınmaması çok üzücü. Munzur Vadisi ve bu bölgedeki ormanlarımız ülkemizin biyolojik zenginliği açısından çok kıymetli. İBB olarak her türlü desteği vermeye hazırız. Yangının bir an önce söndürülmesi en büyük dileğimiz.”
"Bugün bu topraklarda bir yangın var!"
Tunceli Valiliği tarafından dün yapılan açıklamada, "Kente bağlı Hozat ve Ovacık ilçeleri arasında yer alan Buzlutepe köyü mevkiinde örtü yangınının başladığı ve Ovacık Kaymakamlığının izni olmaksızın alana girilmemesi gerektiği" bildirilmişti.

Yangına gerekli müdahalenin yapılmadığını söyleyen Maçoğlu, açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı:
"Yangın haberini köyde aldığımızdan 10 gün sonra, hâlâ yangına müdahale edilmediğini, daha da çok büyüdüğünü, Buzlutepe köyüne 1 kilometre kadar yaklaştığını, dün köylülerle yapmış olduğumuz görüşmeler sonrasında teyit edildi. Bizler bu süreçte Türkiye’de olan bütün yangınların insanların içini nasıl acıttığını biliyoruz. Bugün bu topraklarda bir yangın var!"

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER