sanalbasin.com üyesidir

İmamoğlu Karasurları'ndaki Restoasyonu Yerinde İnceleyecek

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ihmaller sonucu yok olmaya yüz tutan surları kurtarmak için devam eden çalışmaları yerinde inceleyecek. Yedikule Karasurları' nı ziyaret edecek İmamoğlu, alınacak önlemler ve yapılması gerekenler konusunda değerlendirmelerde bulunacak.

İmamoğlu Karasurları'ndaki Restoasyonu Yerinde İnceleyecek

İBB, İstanbul'un en karakteristik anıtsal yapılarından Karasurları'nı restore ediyor. Beş farklı noktada süren çalışmalar ile hasarlı burçlar onarılıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), UNESCO Dünya Mirası listesindeki Karasurları’nın beş farklı noktasında restorasyon çalışması yürütüyor. İBB Bilim Kurulu üyeleri Prof. Dr. Zeynep Ahunbay, Prof. Dr. Feridun Çılı, Prof. Dr. Engin Akyürek ve Prof. Baha Tanman katkı sunduğu çalışma, tespit edilen beş ayrı noktada sürüyor.  

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ihmaller sonucu yıkım ve yok oluş tehlikesi altında kalan İstanbul’un en önemli kültür varlıklarından Karasurları’nda devam eden çalışmaları inceleyecek. Başkan İmamoğlu’na İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat ve Bilim Kurulu üyeleri eşlik edecek. Karasurları’nın simge noktalarından Yedikule’de gerçekleşecek.

Tarih: 24 Şubat Çarşamba

Saat: 14.30

Yer: Yedikule Karasurları Restorasyon Şantiyesi

Kürşat Emiroğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER