sanalbasin.com üyesidir

Hulusi Akar Yeni Uçuş Eğitim Yılının İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi!

Hulusi Akar Yeni Uçuş Eğitim Yılının İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi!

Yeni uçuş eğitim yılının ilk uçuşu, Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK Komuta Kademesi tarafından gerçekleştirildi. "Koca Yusuf" olarak da adlandırılan A400M uçağının birinci pilot koltuğunda Bakan Akar, üçüncü pilot koltuğunda ise Genelkurmay Başkanı Org. Güler yer aldı.
Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Komutanların A400M uçuşuna Hava Kuvvetleri Komutanı Org. Hasan Küçükakyüz de kullandığı jet uçağı ile eşlik etti. Bakan Akar uçuş sonunda "Esen 01" çağrı koduyla personele telsizden hitap etti.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar yaptığı konuşmada şu ifadeleri kaydetti:
“Hava kuvvetlerimizin gerek barış görevlerinde gerekse operasyon görevlerinde yaptıkları malum. En sonda hepinizin bildiği ve yakından takip ettiği ve bir kısmınızın içinde rol aldığı üzere, Afganistan’dan tahliye görevini gerçekten son derece başarılı bir şekilde hem teknik anlamda hem idari anlamda hem de uluslararası işler anlamda büyük bir başarıyla icra ettiniz, başardınız. Bugün bu dönemde gerçekten cumhuriyet tarihimizin en yoğun günlerini yaşadığımızı unutmayın. Bu arada bizim yaptığımız en önemli görev, en birinci görev arkadaşlarım, terörle mücadele. Bu terörle mücadele konusunda yoğun bir gayret içindeyiz, yoğun bir çalışma içindeyiz. İnşallah, en son teröristleri sağ getirmek suretiyle bu terör belasından asil milletimizi kurtaracağız ve sulhu sükûtu sağlayacağız. Tabii bu arada bildiğiniz gibi bu savunma sanayi konusunda önemli gelişmeler yapılmakta, burada hepinizin bilmesi gereken şey artık geri dönmek yok. Biz Mühimmatımızı da yaptık, helikopter yaptık, İHA yaptık, SİHA yaptık, helikopterleri, bunları tasarlıyoruz, bunları imal ediyoruz, bunları ihraç ediyoruz ve inşallah yakın bir gelecekte milli mali uçağımızı yapacağız ve dolayısıyla herhangi bir şekilde dış bağımlılıktan kurtulacağız.”
Bakan Akar, yaptığı uçuş sonrası “Bundan sonra inşallah, bugün şu anda oluğu gibi, emniyetli, güvenli, rahat, huzur ve güvenli şekilde görevler temenni ediyorum.”  İfadelerini kullanarak temennisini dile getirdi.

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER