sanalbasin.com üyesidir

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Trabzon'a Yapacağı Yatırımlarla İlgili Protokol Gerçekleştirildi

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Trabzon'a yapılacak olan yatırımlarla ilgili protokol imza töreni Ankara'da gerçekleştirildi. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Trabzon'a Yapacağı Yatırımlarla İlgili Protokol Gerçekleştirildi

İmza töreninde konuşan AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu "Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından Trabzonumuz'a yapılacak olan yatırımların protokol imza törenini gerçekleştirdik. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Gençlik ve Spor  Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na, kıymetli bakanlarımıza, TBMM Çevre Komisyonu Başkanımız Muhammet Balta'ya Trabzon Milletvekillerimiz Adnan Günnar, Salih Cora ve Bahar Ayvazoğlu'na, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Murat Zorluoğlu'na, Trabzon Valimiz İsmail Ustaoğlu'na ve bütün emeği geçenlere teşekkür ediyorum. "dedi. 

gençlik ve spor bakanlığı trabzon

Trabzon'a spor alanında büyük hizmetler yapıldığını ifade eden İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu şunları söyledi:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde AK Parti hükümetleri döneminde Trabzonumuz'a büyük yatırımlar yapıldı. Yok denecek noktadan alınan spor tesis sayıları yüzde yüze yakın oranlar ile arttırılarak Trabzon gerçek manada spor kenti özelliklerine kavuşturulmuştur.

2002 yılından önce ilimizdeki tesis sayısı 10 iken 2002 sonrası AK Parti'nin iktidara gelmesiyle Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde 98 tesis sayısına ulaşmış olup Trabzon'da gerçek manada spor şehri olma yolunda büyük hamleler yapılmıştır. 

Bu yatırımlar kısa sürede sahaya yansımış ve 2002'den önce lisanslı sporcu sayısı 14.200, Kulüp sayısı 124 iken; 2021 yılında lisanslı sporcu sayımız 51.268'e ulaşmış, Kulüp sayımız ise 374 olmuştur.

Her şey Trabzon için, her şey Türkiye için diyerek çıktığımız 'Millete Hizmet' yolculuğunda yapılamayacak denilen hayal olarak görülen tüm projeleri gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Aynı aşk ve aynı heyecanla yeni projeler hazırlamakta ve yeni yatırımlarımıza hızla devam etmekteyiz. 

Yapılan tüm yatırımlarla, bugün Trabzonumuz uluslararası spor yarışmalarına ev sahipliği yapabilme altyapısına ve potansiyeline sahip önemli şehirlerden biridir. Önceki yıllarda Trabzon'da gerçekleştirilen Uluslararası Spor organizasyonları bunun en önemli ispatıdır. 

Trabzon; 2007 Karadeniz Oyunlarına, 2011 Gençlik Oyunlarına, 2014 Okul Sporları Dünya Hentbol Şampiyonasına ve 2016 Okul Sporları  Olimpiyatlarına ev sahipliği yaparak  'Olimpiyat Şehri' unvanını almış ve bunu gururla taşımaktadır.

Ayrıca 7 adet olimpik tesisle ilimiz her türlü çoklu organizasyonu yapmaya hazır ve adaydır.

Trabzon'un 'Spor Şehri' olması ve birçok federasyon branşının ilimizde faaliyet göstermesi sebebi ile Bakanlığımız yine önemli bir yatırım ile Trabzonumuz'u taçlandırmıştır.  Bu yatırımlarda; 
TOHM (Tükiye Olimpik Hazırlık Merkezi) 7 branşta, SEM ( Sporcu Eğitim Merkezi ) 7 branşta milli takımlara olimpik sporcu yetiştirmektedir.

Şehrimiz aynı zamanda bir öğrenci kentidir. 
Gençlik ve Spor Bakanlığımız bu doğrudan öğrencilerimizin konaklamasına dönük önemli yatırımlar yaparak yurtlarımızda kız ve erkek 14.710 ögrencimize hizmet vermektedir. Bu yıl hizmete açılacak bloklar ile kapasite 16.500'e ulaşacaktır.

Gençlik Merkezlerimizin üye sayısı 32.248 sayısına ulaşmıştır. Gençlik kamplarımızdan ise ülke genelinde 2013 /2020 yılları arasında 8.507 gencimiz yararlanmıştır.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde ve Gençlik ve Spor Bakanımızın himayelerinde tüm bu yatırım ve hizmetleri arttırmak için gayretimiz devam etmektedir. Sayın Bakanımıza yapılan tüm yatırımlardan dolayı teşekkür ediyorum. 

Sayın Bakanım sizler sayesinde Trabzonumuz önemli gençlik yatırımları almaya devam ediyor.  Gençlik bizim geleceğimiz onlar adına sizlere bir kez daha cani gönülden teşekkür ederim.  

Yapılan protokol üzere gerçekleştirilecek olan yatırımların gençliğimize, ilimize ve ülke sporuna önemli katkılar sağlamasını temenni ediyorum. İnşallah bu yatırımlar neticesinde Trabzonumuz ülkemizde, ülkemizde dünya sporunda önemli başarılara imza atacaktır. 
Sizleri saygıyla selamlıyorum. 
Hayırlı, uğurlu olsun inşallah. "

gençlik ve spor bakanlığı trabzon

Kürşat Emiroğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER