sanalbasin.com üyesidir

Erdoğan: 'Dünyadaki Ekonomik Krizden En Az Hasarla Çıkmak İçin Çabalıyoruz'

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Adana'da, Ceyhan Polipropilen Üretim Tesisi temel atma ve Adana'da yapımı tamamlanan projelerin toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan, "Küresel düzeyde enerji, mal ve hizmet fiyatları fahiş oranlarda arttığı halde bizde bunları kendi hizmetlerimize üçte biri, beşte biri oranında ancak yansıtarak vatandaşlarımızı koruyoruz" dedi .

Erdoğan: 'Dünyadaki Ekonomik Krizden En Az Hasarla Çıkmak İçin Çabalıyoruz'

Adana'da, Ceyhan Polipropilen Üretim Tesisi temel atma ve Adana'da yapımı tamamlanan projelerin toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan, "Yaklaşık 2,2 milyar liralık kamu yatırımı ile 1,8 milyar liralık özel sektör yatırımlarının açılışını yapıyoruz. Buradaki üretilen polipropilen ülkemizin ithalatının yüzde 20'sini karşılayacak, cari açığa 250 milyon dolarlık katkı yapacak" derken CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun "Fabrika var mı?" sorusuna da yanıt verdiklerini söyleyerek "Bak işte açıyoruz" dedi.

"Tüm dünyanın ekonomik sorunların ateşiyle kavrulduğu bir dönemden geçiyoruz" diye belirten Erdoğan, Türkiye'nin en az hasarla bu dönemden çıkması için çabaladıklarını belirtti.

"Benzin yok benzin. Aynı şekilde Almanya'da kuyruklar, Fransa'da kuyruklar... Yiyeceklerini bulamıyorlar. Elhamdülilah Türkiye'de böyle bir sorun yok" çıkışıyla Avrupa'da yaşanan benzin krizine değinen Erdoğan, "Küresel düzeyde enerji, mal ve hizmet fiyatları fahiş oranlarda arttığı halde bizde bunları kendi hizmetlerimize üçte biri, beşte biri oranında ancak yansıtarak vatandaşlarımızı koruyoruz. Amerika'nın halini, İngiltere'nin halini görüyorsunuz değil mi?" diyerek açıklamasını sonlandırdı.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2021, 20:51

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER