sanalbasin.com üyesidir

Erdoğan: Avrupa'da, Amerika'da Raflar Boş, Bizde Bolluk Bereket

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara AKM Millet Bahçesi'nin açılışında yaptığı konuşmada, "Şu anda İngiltere'de, Avrupa'da, Amerika'da raflar boş. Bizde bolluk bereket yoluna devam ediyor" dedi.

Erdoğan: Avrupa'da, Amerika'da Raflar Boş, Bizde Bolluk Bereket

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara AKM Millet Bahçesi Açılış Töreni'nde konuştu. Ana muhalefet ve beraberindeki partilerin bir şeyi unuttuğunu söyleyen Erdoğan, "Biz Cumhur İttifakı olarak emin adımlarla yarınlara yürüyoruz. Avrupa'ya bakalım; İngiltere'de raflar boş, Avrupa'da boş, Amerika'da raflar boş. Elhamdülillah bizde bolluk, bereket devam ediyor. Fakat nankörlere ne anlatırsan anlat, anlamazlar. Gözleri var görmezler, kulakları var duymazlar. Dili var hakkı söylemez.

Onun için biz Cumhur İttifakı olarak emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz. Ülke olarak milli mücadeleden sonraki en büyük ve kritik atılımımızı başarıya ulaştırmamıza çok az kaldı. Önümüze kurulan tuzakları birer birer bozarak nasıl bugünlere geldiysek, içeride ve dışarıda sergilenen sinsi oyunları da inşallah milletimizle birlikte boşa çıkartacağız. Türkiye'yi başka türlü durduramayacaklar. Her zaman olduğu gibi söylüyorum; başaramayacaksınız, başaramayacaksınız, başaramayacaksınız.

Terör örgütlerini devreye soktular olmadı. Milletimizi birbirine düşürmek istediler olmadı, darbe denediler olmadı, ekonomimizi yerle yeksan etmek istediler yine olmadı. Şimdi 2023 öncesi son kozlarını sahaya sürdüler, ülkemize karşı yükselen çirkin seslerin içerideki bazı kesimler eliyle çıkartılan kuru gürültünün sebebi işte budur. Sadece hukuk ve ahlak değil aynı zamanda akıl ve mantık dışı çıkışlarla ülkemizin dikkatini dağıtmaya, milletimizin önünü kapatmaya çalışıyorlar. Hep söylediğim gibi yine başaramayacaklar" dedi.

'Emin olun az kaldı'

Erdoğan, bu süreçte hep birlikte bedel ödeyip sıkıntılar çektiklerini söyleyerek, "Her siyasi engeli aşmanın, her ekonomik atağın önünü kesmenin, her saldırıyı savuşturmanın, ülkemize ve milletimize bir maliyeti var. Biz milletimizle birlikte bu kutlu yola her türlü bedeli ödemeyi göze alarak çıktık. Nasıl ki terörle mücadelede, darbe girişimlerinde, şehitler ve gaziler verme pahasına istiklalimize sahip çıktıysak, bu süreçte de sabrederek yolumuza devam edeceğiz. İnsanlarımızın günlük hayatlarında yaşadığı her sıkıntının, her sorunun üzerlerine binen her yükün farkındayız. Ama emin olun az kaldı. Birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi, güçlü tutarak biraz daha yol aldığımızda bizi bekleyen aydınlık geleceğe hep birlikte kavuşacağız. Hiçbir bedelin, onurumuzdan, haysiyetimizden, evlatlarımıza bırakacağımız büyük ve güçlü Türkiye mirasından daha önemli olmadığı inancıyla bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Allah'ın izniyle 2023 imtihanını da başarıyla geride bıraktığımızda, artık Türkiye'yi durdurabilecek hiçbir fani güç, hiçbir engel tanımıyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2021, 00:27

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER