sanalbasin.com üyesidir

Engelliler Haftasında Engellilik!

Trabzon TÜRKAV Başkanı Kenan Kuru Ortahisar Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve yürütme kurlu üyesi Tayfun Serdar’ı Engelliler Haftası nedeniyle ziyaret ederek, Engelliliğin ve alınması gerekenler hakkında görüşmede bulunuldu.

Engelliler Haftasında Engellilik!

TÜRKAV’ın ziyaretini anlamlı önemli olduğunu ifade eden Engelliler Meclisi Başkanı Bekir Sami EMİROĞLU, “öncelikle TÜRKAV Başkanı Kenan Kuru’ya teşekkür ederim. Bu anlamlı ziyarette engellilerin durumu hakkında kendilerine bilgi verdik” dedi.

TÜRKAV Başkan Kenan Kuru, “10 Mayıs ile 16 Mayıs tarihleri atasında Birleşmiş Milletler’e üye 156 ülkede aynı tarihlerde kutlanan özel bir haftadır. Bu hafta engellilerin hayat şartlarının düzenlenmesiyle şartlarının yaşanabilir olmasının bir yıllık geçmişin değerlendirilmesi önemli yer tutmalıdır. Engelliler Haftası boyunca, engellilik sorunu, engelliliğin önlenmesi ve engellilerin eğitimi ile, 2020 yılında koronavirüs pandemisiyle mücadele yapıldığından bu etkinlikleri bu hafta yeterli bir şekilde değerlendirme imkânı olmamıştır. İnsana saygı göstermek Allah’ın ona bahşettiği değerlere saygıdır. İnanç değerleriyle bütünleşmektir. Kamuda da görev yapan engelli insanlar ulaşımdan, çalışma şartlarına kadar hayatlarını rahat bir şekilde geçirmeleri için yasa düzenlenmiştir. Herkesin hayatında engelli olabileceği de bilinmelidir” dedi.

Manset61.com

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2020, 00:26

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER