sanalbasin.com üyesidir

Elon Musk BM'ye Meydan Okudu

SpaceX ve Tesla'nın CEO'su Elon Musk, servetinin küçük bir kısmıyla dünyadaki açlık sorununun çözülebileceğini öne süren BM Dünya Gıda Programı direktörü David Beasley'e çıkıştı. Musk, "Açlık sorunu bitecekse Tesla’daki hissemi hemen satacağım" ifadelerini kullandı.

Elon Musk BM'ye Meydan Okudu

Dünyanın önde gelen milyarderlerinden Elon Musk, eğer Birleşmiş Milletler (BM) servetinin sadece küçük bir yüzdesinin dünyadaki açlık krizini çözebileceğini kanıtlayabilirse Tesla hissesini satacağını ve gelirlerini bağışlayacağını söyledi.

Beasley'e yanıt verdi

Geçen hafta CNN'de Connect the World'e konuşan BM Dünya Gıda Programı direktörü David Beasley’e yanıt veren yaklaşık 292 milyar dolarlık servetin sahibi olan Musk,"Açlık sorunu bitecekse Tesla’daki hissemi hemen satacağım"ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Beasley, küçük bir grup ultra zengin bireyin, net servetlerinin sadece bir kısmı ile dünyadaki açlık sorunun çözülmesine yardımcı olabileceğini söyleyerek dünyanın en zengin iki insanı olan Amazon’un kurucusu Jeff Bezos ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk'ı işaret etmişti.

Beasley, "Dünyada, onlara hemen ulaşamazsak kelimenin tam anlamıyla ölecek 42 milyon insan var. Onlara yardım etmemiz için 6 milyar dolar gerekiyor. Bu karmaşık bir hesaplama değil" diye konuşmuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2021, 03:23

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER