sanalbasin.com üyesidir

Ekrem İmamoğlu: 26 Haziran'da Temeli Atılacak Köprünün Kanal İstanbul'la İlgisi Bulunmuyor

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla 26 Haziran'da temeli atılacak köprünün Kanal İstanbul'la ilgisini bulunmadığını söyledi. İmamoğlu, "Burada bir köprünün yapılacak olmasının kanal projesi ile ilgisi bulunmaktadır. Yol projesiyle ilgili bulunmaktadır" dedi.

Ekrem İmamoğlu: 26 Haziran'da Temeli Atılacak Köprünün Kanal İstanbul'la İlgisi Bulunmuyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 26 Haziran'daki temel atma töreni öncesi Kanal İstanbul'un güzergahındaki Sazlıdere Barajı'nda basın toplantısı yaptı.

İmamoğlu, "Bu bölge betonlaşmış, nüfus artışı hızlanmış, şehirleşme baskısını yoğun hisseden İstanbul'umuz için bir su deposu, tarım arazisi ve aynı zamanda bir nefes alma alanıdır. İstanbul sadece Türkiye'nin takip ettiği bir bölge değildir ya da İstanbul sadece Türkiye'nin takip ettiği bir metropol değil. Dünyanın da büyük ilgisi İstanbul üzerine" dedi.

'Kanal İstanbul'un temel atma töreni değil'

"Cumartesi günü yapılacak temel atma töreni Kanal İstanbul'un temel atma töreni değildir" diyen İmamoğlu, şu fadeleri kullandı:

"Sazlıdere'yi köprüyle geçecek çok önceden planlanmış Hastak Kavşağı- Nakkaş Kavşağı arası yol yapım temelidir. Burada bir köprünün yapılacak olmasının kanal projesi ile ilgisi bulunmaktadır. Yol projesiyle ilgili bulunmaktadır. İşte ilizyon budur."

İmamoğlu, "Bu temeli atılacak köprü inşaatı Kanal İstanbul'dan yıllar önce 3. Köprüden dolayı yapılması planlanmış ve planlara işlenmişti" dedi. 

'Kimse kimseyi aldatmasın'

İmamoğlu, Twitter hesabından da şu açıklamayı yaptı:

"Cumartesi günü temeli atılacak olan köprü daha önceden planlanmış otoyol projesinin parçasıdır, Kanal İstanbul'un temeli değildir. Kimse kimseyi aldatmasın, kimse de kanmasın. Marmara'ya ve İstanbul'a ciddi zarar verecek bu israf projesi bir devlet projesi de değildir, olamaz."

Kürşat Emiroğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER