sanalbasin.com üyesidir

CZN Burak’ın Annesi Gözaltına Alındı!

İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 9 hastadan ameliyat tarihinin öne çekilmesi için 40 bin 200 lira aldığı belirtilen Prof. Dr. Mazhar Alp B. Ve eşi Didem B. Gözaltına alındı. Didem B.’nin ise ‘CZN Burak’ ismiyle tanınan Burak Özdemir’in annesi olduğu öğrenildi.

CZN Burak’ın Annesi Gözaltına Alındı!

Olayla ilgili polisin çalışması Çapa’daki İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 2019 ve 2020 yılları içerisinde 9 hasta yakınından ameliyat tarihlerini öne çekmek için rüşvet istediği bilgileri üzerine başladı. Edinilen bilgilere göre, Yasin Ş., Doç. Dr. Metin K.’nın hastalarının yakınlarına giderek ameliyat tarihlerini öne alabilmek için doktora verilmek üzere yaklaşık 8 bin lira istedi. Bazı hasta yakınları konuyu doktora anlattı. Bunun üzerine Dr. Metin K. Adının kullanılarak rüşvet alındığını ve dolandırıcılık yapıldığını belirterek emniyete suç duyurusunda bulundu.

Konu ile ilgili çalışma başlatan Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 9 hasta yakınından toplam 40 bin 200 lira rüşvet alındığını belirledi. Çalışmasını tamamlayan polis ekipleri, şüphelilerin yakalanması için operasyon başlattı.

Emniyet ekipleri, rüşvet alan kişilere aracılık ettiğini belirlediği Yasin Ş.’yi (50) 8 Şubat günü İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yakalayarak gözaltına alındı. Hastanede doktor olan Prof. Dr. Mazhar Alp B. (61) ve kendisini Mazhar Alp B.’nin sekreteri olarak tanıtan aynı zamanda “Seher” ismini kullanan eşi Didem B. (51) ise Kadıköy’deki evlerine yapılan baskınla yakalanarak gözaltına alındı.

DOĞU KARADENİZ HABER AJANSI

İLETİŞİM İÇİN TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2020, 04:20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER