sanalbasin.com üyesidir

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'dan Engelliler Haftası Mesajı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası için sosyal medyadan mesaj yayımladı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'dan Engelliler Haftası Mesajı

İletişim Başkanı Altun, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nı kutladı. Başarı öykülerinin kahramanı olan engelli vatandaşların hikâyelerinin yansıtıldığı “Engelleri Aşan Başarılar” adlı özel videoya da yer verdi. Farkındalığı arttırmaya yönelik yaptığı paylaşıma şunları ekledi:  
"Engelleri aşıp hayatı paylaşmak için aramızda engel yok. Karşılarına çıkan engellere rağmen hedef ve hayallerine ulaşan tüm vatandaşlarımızın 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kutlu olsun."
"Destek Var Engel Yok" temasıyla yola çıkıp engelleri aşan farklı alanlardaki başarılı vatandaşların öykülerini aktaran video filmlerinin, yeteneğini fark edememiş diğer bireylere de ilham vermesi hedefleniyor.

ENGELLERİ AŞAN BAŞARILAR
“Engelleri Aşan Başarılar” adlı video gururlandırıcı isimleri, engel tanımayan meslekleri ve kalpleri ısıtan başarıları içerisinde barındırıyor. Bu video “tanıştığı okçuluk sporu sayesinde hayatına yeni hedefler koyan Miray Vildan Sakallı, 10 enstrümanı profesyonel düzeyde çalabilen otizmli Murat Yurtçu, katıldığı yarışmalarda birçok başarı elde eden down sendromlu milli yüzücü Fatma Çağla Demir, gönül gözünü müzik kulağıyla birleştiren yetenek İrem Fitöz, aldığı devlet desteğiyle hayallerine kavuşan genç veteriner Onur Kemer, engelleri aşarak kendi işinin patronu olan Harun Reşit Deveci” gibi başarılı isimlerden oluşmakta. 
ENGELLİ BİREY OLMAK HAYATI YAŞAMAK İÇİN ENGEL DEĞİL
Miray Vildan Sakallı’nın da dediği gibi “Bu hayatta imkân varsa engel yoktur.” Murat Yurtçu’nun da dediği gibi “Yeter ki hayal edin engeller aşılır.” İrem Fitöz’ün de dediği gibi “Sadece hayal edenler başarır, ben bunu başardım.” ya da Fatma Çağla Demir’in de haykırdığı gibi “Ben yaptım, ben başardım ya, başardım!”
Engeller, hayatı yaşamaya engel değil!

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER