sanalbasin.com üyesidir

Cumhurbaşkanı Erdoğan İle ABD Başkanı Biden'ın Görüşmesi Başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ile NATO Zirvesi kapsamında yüz yüze görüşme gerçekleştiriyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İle ABD Başkanı Biden'ın Görüşmesi Başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Biden'ın NATO Zirvesi kapsamındaki görüşmesi başladı. Saat 19.00'da başlayan kritik görüşmenin 1 saatten fazla sürmesi bekleniyor.
Görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan basın toplantısı düzenleyecek

erdogan-biden.jpg
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Biden görüşmesinden önce gün içinde Fransa Cumhurbaşkanı Macron, İngiltere Başbakanı Johnson, Almanya Şansölyesi Merkel ve Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile bir araya geldi.

macron.jpg
*Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk olarak Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüştü.

Görüşme sonrası açıklama yapan Macron, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'a NATO müttefiklerinin ortak stratejilerini netleştirmesi ihtiyacını yineledim. Erdoğan ile görüşmemiz İslam konusnuda bir netlik sağladı. Libya ve Suriye'de ortak amaç için çalıştığımızı gösterdi" dedi.

johnson.jpg
*Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macron'un ardından İngiltere Başbakanı Johnson ile görüştü.

İngiltere Başbakanlık Ofisi'nden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Johnson'un, iki ülke arasındaki ilişkiyi ticaret ve savunma dahil birçok alanda derinleştirmede anlaştığını bildirdi.

merkel.jpg

*Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile görüştü.

Erdoğan ve Merkel'in NATO Karargahı'ndaki basına kapalı görüşmesi yarım saat sürdü. Görüşmede, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da hazır bulundu.

Almanya'nın hükümet sözcüsü konuyla ilişkili yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Almanya Başbakanı Merkel, AB-türkiye ilişkilerini görüştü. Kıbrıs sorununun çözülmesi için BM önderliğindeki çabalar masaya yatırıldı" ifadelerini kullandı.

micotakis.jpg

*Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son olarak Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile görüştü. Görüşme yaklaşık 1 saat sürdü.

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER