sanalbasin.com üyesidir

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Trabzon İl Kongresine Katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Trabzon İl Kongresi'ne Katıldı. Kongrede konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan "AK Parti Trabzon İl Başkanlığına seçilen dava arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Allah utandırmasın." dedi. Kongrede söz hakkı alan Sezgin Mumcu ve Eski İl Başkanı Haydar Revi'nin yaptığı konuşmalar ise şu şekilde..

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Trabzon İl Kongresine Katıldı

İl Başkanı Sezgin Mumcu: Sn. Cumhurbaşkanım, Sn. Genel Başkan Vekilim, Sn. Genel Merkez Teşkilat Başkanım, Sn. Genel Başkan Yardımcılarım, Sn. Bakanlarım, Sn. Milletvekillerim, Sn. Bölge İllerimizden Gelen İl Başkanları, Delegelerimiz, Kıymetli Dava Arkadaşlarım, Basınımızın Değerli Temsilcileri, Hanımefendiler, Beyefendiler,

Cumhurbaşkanı erdoğan trabzon

Dünya mazlumlarının gür sesi, Liderimiz, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle onurlandıracağı Ak Parti Trabzon İl Başkanlığı 7. Olağan Kongremize hepiniz hoş geldiniz. Konuşmama başlamadan önce hain terör örgütü PKK tarafından kaçırılan ve alıkonuldukları yerde alçakça şehit edilen 13 vatandaşımızı rahmetle anıyorum. 

    Vurulup ömrünün ilk baharında
    Kanından çiçekler açar yanında
    Cümle şehitlerin omuzlarında
    Bir sabah gelecek, kardan aydınlık.


    Allah’ ın izniyle Yüce Devletimiz dün olduğu gibi bugün de şehitlerimizin intikamını alacak ve hain terör örgütleri yok oluncaya kadar mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon

Devletimizin birlik ve beraberliği, Milletimizin huzur ve güvenliği için şehadet mertebesine ulaşan bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum. Ruhları şad olsun, Rabbim şehitlerimizi Peygamber efendimize komşu eylesin. İl başkanlığı görevini bana layık gören başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere değerli başkanımıza, milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza ve tüm teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum.6 yıldır İl Başkanlığı görevini layıkıyla yerine getiren Haydar Revi başkanımıza teşekkür ediyor, yeni görevinde başarılar diliyorum. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu kutsal görevi bizlere tevdi ederek üzerimize önemli bir sorumluluk yüklemiştir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, devraldığımız bu kutlu bayrağı daha da ileriye taşımak için elimizden gelen tüm gayreti ortaya koyacağız.Milletimize hizmet yolunda adeta gönül seferberliği başlatarak, partimize ve davamıza yeni başarılar kazandırmaya devam edeceğiz. Ben ve teşkilatım Sayın Cumhurbaşkanımızın yükünü hafifletmeye, davamıza omuz vermeye and içtik. Görevi devraldığımız günden itibaren tüm teşkilatlarımızı ziyaret ederek, aramızdaki gönül bağını daha da kuvvetlendirmek suretiyle çalışmalarımıza başladık. Dava aşkı ve yeni bir heyecanla tüm gayretimizi ortaya koyarak, inandığımız yolda milletimize büyük hizmetler yapmak için hiç durmayacağız.
 

Kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla, ilçe teşkilatlarımızla, mahalle teşkilatlarımızla ve teşkilatlarımızın tüm temsilcilikleri ile birlikte; tevazu, samimiyet ve gayretle gidilmedik yer, çalınmadık kapı bırakmayacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 19 yıldır ülkemizin geldiği noktayı, elde ettiği kazanımları hazmedemeyen küresel güçlerin ve yerli işbirlikçilerinin, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini devre dışı bırakarak Milletin Egemenliğine son vermek istedikleri aşikardır. Rabbimin izniyle bizler ‘Liderimizin her daim söylediği gibi, bu can bu bedende oldukça buna asla ama asla müsaade etmeyeceğiz.

Trabzon’ un T’ si, Türkiye’ nin T’ sidir. Rabbime şükürler olsun ki Türkiye’ nin T’ si sapa sağlam tek yürek bu davanın emrindedir. Türkiye’ nin her bölgesine yerleşmiş Trabzon’ lu hemşerilerimize de ulaşarak hep birlikte tam bağımsız Türkiye için dim dik duracağız. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Şundan hiç şüpheniz olmasın. Trabzon, Karadeniz bölgesini sürükleyen bir enerjiyle, AK davamızı 2023 seçimlerinden zaferle çıkarmak için öncü kuvvet görevini üstlenecektir. 2023 seçimleri için azim ve kararlılıkla çalışarak büyük gayret ortaya koyacağız. Ülkemize yönelik yapılan tüm hesapları alt üst ederek, oyunlarını bozacağız inşallah. Şüphesiz Allah,  oyun bozanların en hayırlısıdır ve Allah bizimle beraberdir. Zafer inananlarındır diyerek çıktığımız bu yolda kazanma irademizi perçinleyerek Yeniden Büyük Türkiye idealine Cumhurbaşkanımız liderliğinde hep birlikte ulaşacağız inşaAllah. Sayın Cumhurbaşkanımızın da söylediği gibi; dağıtarak, kırarak, dökerek, bölerek değil, toparlayarak birleştiren, bütünleştirerek ve kucaklayarak işe başladık, öyle de devam edeceğiz. Önce kendi kadrolarımızı, ardından üyelerimizin tamamını ve tüm toplumu kucaklayarak bir parti faaliyeti ortaya koyacağız.
    
Dünyanın ve ülkemizin içinden geçtiği tarihi süreçte kritik öneme sahip 2023 seçimlerinden, Cumhur İttifakıyla birlikte hem Cumhurbaşkanlığında hem de Mecliste zaferle çıkacağız inşallah. Rabbim Cumhurbaşkanımızdan razı olsun, Rabbim sırad-ı müstakimde hepimizi daim kılsın. Bu duygularla; 7. Olağan kongremize katılımlarınızdan dolayı herkese ayrı ayrı teşekkür ediyor, kongremizin Trabzon’ unumuza ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Günümüz kutlu olsun, Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Allah’ a emanet olun.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon

Ardından söz alan AK Parti Karadeniz Bölge Koordinatörü Haydar Revi: Sn. Cumhurbaşkanım, Sn. Genel Başkan Vekilim, Sn. Genel Merkez Teşkilat Başkanım, Sn. Genel Başkan Yardımcılarım, Sn. Bakanlarım, Sn. Milletvekillerim, Sn. Bölge İllerimizden Gelen İl Başkanları, Delegelerimiz, Kıymetli Dava Arkadaşlarım, Basınımızın Değerli Temsilcileri, Hanımefendiler, Beyefendiler, Değerli Trabzonlular Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın şereflendirdiği Ak Parti Trabzon İl Başkanlığı 7. Olağan Kongremize hepiniz hoş geldiniz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon

2001 yılında aziz milletimizin bağrından çıkan AK Parti aradan geçen 18 yılda Türkiye’nin çehresini değiştirmiş, eğitimden ekonomiye, sağlıktan kültüre, çalışma hayatından turizme kadar her alanda büyük bir ilerleme sağlamıştır. Bütün bunlar milletimizin bize duyduğu güven ve bize verdiği heyecan ile olmuştur. Türkiye, artık dünün Türkiyesi değildir. Ayakları yere sağlam basan, ekonomisiyle genç nüfusuyla hem bölgesinde hem de dünyada BÜYÜK ve GÜÇLÜ bir TÜRKİYEdir. Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon


Şunu unutmayalım ki biz; gücümüzü dağıtmadıkça, millet olarak aynı ufka baktıkça, devletimiz ile milletimizin rüyalarını birleştirdikçe hariçten hiçbir müdahale bizi zaafa uğratamayacaktır. Yeter ki, bir olalım, diri olalım, kardeşliğimizi daha çok derinleştirelim, adalet meşalesini daha çok yükseltelim. AK Parti sevginin, hoşgörünün, uzlaşmanın buluştuğu, bütün renklerin alabildiğince dostluğa, arkadaşlığa ve kardeşliğe boyandığı yerin adresidir. Kıymetli dava arkadaşlarım Sayın Cumhurbaşkanımız, kıymetli genel başkanımızın riyasetinde 6 yıl boyunca bu davaya Trabzon’da il başkanlığı yaptım. Bu 6 yıllık süre zarfında elhamdülillah partimizi ve teşkilatımızı diri tutup içerdeki ve dışardaki kavgalardan uzak tutmaya çalıştık. 3 genel seçimin yanında Cumhurbaşkanlığı seçimi ile birlikte 1 referandum ve bir de yerel seçim yaşadık. AK Partimiz bu dönemlerde yapılan seçimlerde Trabzon tarihinin en yüksek oy oranına ulaşmıştır. Bu vesile ile birlikte çalışmış olduğum yönetim kurullarına, ilçe başkanlarıma ve yönetimlerine, kadın ve gençlik teşkilatlarımıza, belediye başkanlarıma ve meclis üyelerine ve hasseten kıymetli İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Aynı dönemde çalışarak çok desteğini gördüğümüz şehrimizin kıymetli evladı eski Hazine ve Maliye Bakanı SN.Berat Albayrak’ı selamlıyorum. Ulaştırma Bakanlarımız SN. Cahit Turhan ve Adil Karaismailoğlunu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı SN. Mustafa Varank’ı selamlıyorum. 15 Temmuz süreci, ilçe kongrelerinin yanı sıra kadın ve gençlik kongrelerimizi bir şölen havası içerisinde yaşadık. Teşkilatımızın emrinde olup asla ve asla teşkilatımızı yalnız bırakmadık. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon

Makamdan güç alarak teşkilata parmak sallamayıp makamdan güç almadık, uhdemizde bulunan makama elimizden geldiğince güç katmaya çalıştık. Bu bir bayrak yarışı ve şimdi de bayrağı İl Başkan Yardımcım, değerli kardeşim Sezgin Mumcu’ya devretmiş bulunuyoruz. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da sayın genel başkanımızın ve partimizin emrinde son nefesimizi verene kadar çalışmaya devam edeceğiz. Rabbim herkese son nefeste iman ile göçmeyi nasip eylesin. Kadın- erkek AK Partililer olarak bizler; birbirimize rağmen değil, omuz omuza destek olarak bugüne kadar birer takım oyuncusu mantığıyla siyaset yaptık. AK PARTİ, bir dava, bir düşünce ve bir mefkûrenin adıdır. Burada çıkar ilişkileri ya da basit iktidar arayışları yoktur.

AK PARTİ, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın riyasetinde sadece Anadolu coğrafyasında değil yeryüzünün tamamında ezilenlerin gür sesi, suskun dünyanın hür sesidir. AK kadrolarda yer alanlar özgürlüğün, demokrasinin mücadelesini vermiştir vermeye de devam edecektir. Bu hareketin meşalesini yakan, hareketimizin Önderi ve gerçek lideri genel başkanımız Sayın Cumhurbaşkanımızın bizlere çizdiği hedef doğrultusunda ve büyük bir kararlılıkla, cesaret ve öz veri ile bu meşaleyi Trabzon’da daha büyük başarılara imza atmak için hiçbir ayrım yapmaksızın, birlik ve beraberlik içinde bütün teşkilat mensuplarımızla birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile 7. olağan il kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon

AK Parti yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Sezgin Mumcu, Ömer Topaloğlu, Abdülhamit Özdaş, Aziz Murtazaoğlu, Kadem Çakıroğlu, Mehmet Atmaca, Maksut Öztürk, Seda Taflan, Ali Haydar Baş, Ahmet Sezgin Kartal, Ayhan Sevim, Bukehir Çakmak, Canan Kanık, Emine Tekke, Erkan Öztürk, Feride Öztürk, Gökçen Alemdaroğlu, Gülsüm Canım, Hüseyin Salimoğlu, Hüseyin Tüysüz, Merve Uzun, Mustafa Köstereli, Muzaffer Kasap, Nihat Yılmaz, Numan Yardım, Nurettin Aydın, Selçuk Erbaşaran, Volkan Bozali, Yakup Koyun, Yüksel Koloğlu, Sultan Varlık Çelik, Yunus Tekin Baki, Tuğçe Topsakal, Nisanur Çift

Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2021, 20:53

Kürşat Emiroğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER